کد خبر: ۹۵۳۵۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
رئیس بیماری‌های حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون گزارشی از شیوع آنفلونزای پرندگان در استان‌های کشور نداشتیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعودی رئیس بیماری‌های حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست  در رابطه با شیوع بیماری فوق حاد پرندگان در برخی از استان‌های کشور اظهار کرد: براساس پایش و گزارش‌های بدست آمده تاکنون مورد و یا تلفاتی ناشی از شیوع بیماری آنفلوآنزا در پرندگان مشاهده نشده است.

مسعودی گفت: بیماری فوق حاد پرندگان بیشتر از طریق پرندگان مهاجر سرایت می‌کند که منجر به مرگ و میر پرندگان بومی نیز می‌شود.

وی بیان کرد: بیماری فوق حاد پرندگان به صورتی است که به انسان سرایت نمی‌کند.

رئیس بیماری‌های حیات وحش سازمان محیط زیست تاکید کرد: تمام اقدامات برای جلوگیری از این بیماری در بین پرندگان صورت گرفته و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر شیوع این بیماری نداشتیم.

مسعودی گفت: از مردم در خواست می‌کنیم در صورت مشاهده مورد مشکوک به اداره کل استان‌ها و دامپزشکی اطلاع دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی تنکابن قتلگاه است

کمربندی ۱۱ کیلومتری تنکابن بوی خون می‌دهد و در یکسال گذشته ۲۵ نفر را به گام مرگ کشانده است، این درحالی که مسئولان راه بر سر نامیدن آن به اسم کمربندی یا کنارگذر اختلاف نظر دارند.
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.