کد خبر: ۹۵۳۲۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
رئیس شورای شهر همدان:
رئیس شورای شهر همدان با تاکید بر اینکه ثبت جهانی غار علیصدر همدان را به دنیا معرفی خواهد کرد، گفت: غار علیصدر شگفت انگیز است و باید تدبیری برای رفع موانع ثبت جهانی این غار اتخاذ شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کامران گردان در نشست خبرنگاران با مدیرعامل جدید شرکت سیاحتی علیصدر که پیش از این معاون مالی شهردار همدان بود با بیان اینکه مجید درویشی که اخیراً به عنوان مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر منصوب شده از نیروهای توانمند شهرداری همدان بود، گفت: اخلاق خوب و تعامل سازنده وی با ادارات و سازمان‌ها راهگشای بسیاری از امور بود.

وی با بیان اینکه متأسفانه هنوز شهرداری همدان نتوانسته فرد مناسبی را برای جایگزینی وی در معاونت مالی شهرداری پیدا کند، گفت: یکی از مسائلی که در صحن شورای شهر همدان مطرح شد نیز موضوع جابجایی مجید درویشی از شهرداری بود چراکه با انتصاب مجید درویشی به مدیرعاملی شرکت سیاحتی علیصدر دست شهرداری بسته ماند.

گردان با بیان اینکه بارها در شهرهای اطراف و مراکز استان‌ها مشاهده شده که حقوق‌های چند ماه کارگران و پرسنل پرداخت نشده اما شهرداری همدان با چنین مشکلی مواجه نشد، گفت: شهرداری همدان با وجود درویشی در موضوع درآمدی موفق بود و به مشکلی برنخورد.

رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه آشنایی درویشی به راه و روش‌ها مانع قفل شدن کار می‌شد، گفت: افرادی برای جایگزینی در معاونت امور مالی شهرداری مطرح شده‌اند اما هنوز کسی عهده دار این مسئولیت نشده است.

شهردار همدان برای انتصابات اختیار کامل دارد

وی با بیان اینکه به شهردار همدان برای انتصابات اختیار کامل داده شده است، گفت: اینکه عنوان شود شهردار در انتصابات با رئیس شورای شهر هماهنگ می‌کند صحیح نیست و چنین موضوعی ابداً وجود ندارد هر چند شاید در دوره‌های قبل شورای شهر چنین چیزی وجود داشت.

گردان با بیان اینکه صرف اینکه یک لیست از تغییرات احتمالی در شهرداری به رئیس شورای شهر همدان ارائه شود به معنی هماهنگی با وی نیست، گفت: مشاوری به غیر از اعضای شورای شهر همدان ندارم.

رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه امیدواریم شهردار نفراتی را در پست‌ها منصوب کند که مثمر ثمر باشند، گفت: مجموعه شهرداری و شورای شهر به دنبال مطرح کردن همدان به عنوان شهر گردشگری و گردشگر پذیر هستند.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا مجموعه علیصدر نیز اقدامات قابل توجهی انجام می‌دهد، گفت: پیگیری ثبت جهانی غار علیصدر همدان را به دنیا معرفی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در سفر به استان کرمان و شهر بم وقتی با گردشگران خارجی این شهر صحبت می‌کردیم حتی نامی از همدان نشنیده بودند و برایشان ناآشنا بود، گفت: نام همدان در سایت‌های جهانی گردشگری ثبت نشده و همین امر منجر به ناآشنا ماندن همدان در جهان شده است.

گردان با بیان اینکه همدان باید به عنوان یک مقصد گردشگری معرفی شود، گفت: غار علیصدر شگفت انگیز است و باید تدبیری اتخاذ شود تا موانع ثبت جهانی این غار رفع شود.

تعامل با سایر استان‌ها مد نظر است

وی با تاکید بر اینکه تعامل دوسویه در راستای پیشبرد اهداف دو مجموعه مدیریت شهری و شرکت سیاحتی علیصدر مد نظر است، گفت: تعامل با سایر استان‌ها نیز مد نظر است.

وی از برگزاری جشن شبانه به مدت ۷۰ شب در میدان باباطاهر همدان خبر داد و با اشاره به همکاری شورای شهر و شهرداری در برگزاری این برنامه گفت: باید برای جذب گردشگران به همدان برنامه ریزی منسجم داشت.

گردان با بیان اینکه رونق گردشگری به تنهایی از عهده شهرداری خارج است، گفت: یک بلوار ۴۵ متری در شهر بم به اسم همدان نامگذاری شده است.

وی تبلیغات گردشگری را راهی برای معرفی همدان برشمرد، گفت: امیدواریم از پتانسیل مجموعه‌ها در راستای شناساندن همدان استفاده کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.