کد خبر: ۹۵۲۷۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به اینکه به نظر می رسد تداوم حیات شبانه دغدغه شهردار تهران است و طرح حیات شبانه با مجوز شورای شهر از 15 اردیبهشت آغاز به کار کرده و تا پایان تابستان ادامه دارد، گفت: در صورت اثر بخشی طرح برای فصول و نقاط دیگر شهر پیاده سازی می شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی سیف در گفتگو باخبرنگار شهر فردا گفت: پیشنهاد اولیه راه اندازی حیات شبانه از سوی سازمان ستاد گردشگری شهرداری تهران مطرح شد، طرح پیش بینی شده این بود که در مجاورت نقاط گردشگری که در شب قابلیت گردشگر پذیری را دارد تعیین شده و تا پاسی از شب  این امکان برای مراجعه شهروند فراهم شود تا ازنقاط گردشگری در شب بازدید کنند.

وی پیرامون راه اندازی حیات شبانه در شهر تهران و اقدامات صورت گرفته پیرامون آن به خبرنگار «شهر فردا»گفت: نکاتی مثل ایجاد مزاحمت، جابجایی خودرو، آلودگی صوتی و بررسی نقطه تعیین شده برای پذیرش گردشگر جهت گردشگری شبانه در نظر گرفته شده بود که انجام شود و با تغییر دستور کار این طرح به معاونت ستاد توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران واگذار شد و در حال حاضر توسط اداره کل فرهنگی این حوزه در دست بررسی و اقدام است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران پیرامون نگاه حناچی به حیات شبانه گفت: به نظر می رسدنگاهی که شهردار تهران به حیات شبانه دارند همگام با شورای اسلامی شهر تهران بوده و ایشان معتقد به تداوم حوزه گردشگری به خصوص حیات شبانه در شهر تهران است و اینکه چه اقداماتی در آینده انجام شود، که طبیعتاً به همگرایی سازمان‌های متعدد شهرداری که در این حوزه فعالیت دارند، بستگی دارد.

وی تصریح کرد: در این حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی، معاونت خدمات شهری و محیط زیست به صورت عمده حضور خواهند داشت و ذیل آن ها سازمان ها و شرکت های متعددی مانند شرکت ساماندهی و زیبا سازی ذیل معاونت خدمات شهری و در حوزه معاونت امور اجتماعی ستاد گردشگری و ستاد اداره کل فرهنگی و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی می‌توانند خدمات خاص خود را در آن سازمان ایجاد کنند.

سیف در پاسخ به اینکه طرح حیات شبانه قرار است در چه پروسه زمانی پیگیری شود و آیا ادامه خواهد داشت یا مدت زمان محدودی دارد، افزود: در حال حاضر مجوزی که توسط شورای شهر صادر شده به صورت آزمایشی از ۱۵ اردیبهشت کار حیات شبانه استارت خورده است و قرار است تا پایان تابستان ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: پس از بازخورد و اثربخشی طرح حیات شبانه، این طرح در دیگر فصول سال و دیگر نقاط شهر پیاده سازی خواهد شد.

سیف با تاکید بر اینکه در حیات شبانه شهر فضا برای تمام گردشگران و شبگردان فراهم است، تصریح کرد: صنوف درگذشته ملزم بودند تا ساعتی مقرر(12 شب) به ارائه خدمات به شهروندان اقدام کنند در این طرح هر ساعتی که افزوده شود از این ساعت به بعد خواهد بود و از غروب آغاز شده و تا زمانی که بتوانند ارائه خدمات داشته باشند، ادامه خواهد یافت.

به گفته زهرا نژاد بهرام در فاز اول ۵ نقطه برای ماه رمضان در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز شهر آماده شده و اعضای شورای شهر تهران به توسعه حیات مدنی و شبانه تاکید دارند به‌گونه‌ای که معتقدیم باید تمامی مکان‌های ارائه‌دهنده خدمات به شهروندان اعم از اغذیه‌فروشی، لباس‌فروشی، عکاسی و... در هنگام شب دایر باشد تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به  اختلاف نظر موجود میان مسئولین تصمیم‌گیر با بیان این‌که آنها تصور می‌کنند که حیات شبانه تنها جنبه تفریحی و غذایی دارد اما آنچه که بیشتر اولویت دارد، حیات زندگی در شب است، گفت: رویکرد اصلی ما تقویت امنیت شهر به خصوص در شب است تا مردم بتوانند از ظرفیت‌های زندگی در شب استفاده کنند.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.