کد خبر: ۹۵۲۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه حوزه گردشگری را محرکه سایر بخش‌ها دانست و گفت: این حوزه می‌تواند محور توسعه این استان باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با حضور در دفتر خبرگزاری مهر کرمانشاه از دفتر تحریریه این خبرگزاری بازدید و با خبرنگاران این مجموعه در مورد موضوعات حوزه متبوعش به گفتگو پرداخت.

وی در ابتدا از فعالیت‌ها و زحمات خبرنگاران این مجموعه برای انتشار به موقع و رعایت امانت‌داری در انعکاس اخبار تقدیر کرد و اظهار داشت: خبرگزاری مهر یکی از رسانه‌ها مهم استان کرمانشاه است که اخبار را خوب به روز و به لحظه بر روی خروجی خود قرار می‌دهد و منتشر می‌کند و در سطح ملی هم یکی از منابع خبری موثق و مورد اعتماد مردم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که بحث تولید و اشتغال برای کشور و استان بسیار مهم است، کرمانشاه با وضعیتی که دارد از نظر بیکاری نیاز به یک اقدام میانبر و جهادی دارد تا بتوان با این معضل مقابله کرد.

وی بیان داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در این راستان می‌تواند یک نقش کلیدی را ایفا کند.

قادری گفت: در شرایط تحریم گردشگری و صنایع دستی یک راه میانبر برای توسعه است و در شرایطی که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را تنها نسخه نجات کشور می‌داند، یکی از راه‌های تحقق فرامین معظم له توجه به ظرفیت‌های این حوزه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: گردشگری واقعاً یک میانبر است که با سرمایه کم حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان می‌توان در حوزه‌های آن اشتغال ایجاد کرد و قاعدتاً رونق تولید را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: گردشگری صنعتی پاک و بدون تحریم است و می‌تواند در بحث معرفی و ترسیم چهره زیبای استان مؤثر باشد.

قادری یادآور شد: به عقیده کارشناسان اولین صنعت درآمدزای دنیا توریسم و گردشگری است و کشورهای صنعتی دنیا هم بیشتر راغب به رونق گردشگری هستند.

این مسئول، حوزه گردشگری را محرکه سایر بخش‌ها دانست و گفت: اگر سیاست‌ها درست انجام شود می‌تواند در استان به عنوان محور توسعه استان قرار گیرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.