کد خبر: ۹۵۲۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
رییس شورای شهرمشهد:
رییس شورای شهر مشهد با مروری بر مناسبت های خرداد ماه و تاکید بر اینکه مردم در جریان انقلاب و پس از آن تاکنون در انجام وظایف هیچ کوتاهی نداشته اند، گفت: راهکار شرایط امروز این است که باید اصول و چارچوبهای گذشته را مجدد مرور و به آنها برگردیم که مهمترین آن انسجام، همدلی و توجه به رای و خواسته مردم است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا حیدری و در شصتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد افزود: خرداد ماه یادآور خاطرات و وقایع تلخ و شیرین زیادی برای ملت ایران است از جمله قیام خونین 15 خرداد، کوچ رهبر کبیر انقلاب، آغاز رهبری آیت الله خامنه ای، کوچ شخصیتهای تاثیرگذار در انقلاب نظیر شهید چمران و مشارکت پرشکوه مردم در انتخابات دوم خرداد سال 1376 از جمله این اتفاقات مهم هستند.
وی ادامه داد: براساس آنچه در فضای عمومی جامعه در خرداد ماه سال 76 اتفاق افتاد مردم انتظارات و توقعات خود را با رفتار مدنی و از درون صندوق رای نشان دادند و اتفاقی رخ داد که جریان صلح طلبانه اصلاحات پا به عرصه گذاشت.
حیدری همچنین به برنامه بهار جانها که هر شب از سوی مدیریت شهری برگزار می شود اشاره و تصریح کرد: اقدام خوبی در این میان در حال انجام است و آن جمع آوری کمک های مردمی جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است لذا از مردم دعوت می کنیم در پویش جمع آوری دیه برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد مشارکت کنند.
رییس شورای شهر با اشاره به فرارسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: روابط عمومی صرفا نقش بیان موفقیت ها و تبلیغ را ندارد بلکه باید در ارتباط با بدنه اجتماعی ضعف ها و نواقص را دنبال و به دستگاه مربوطه منعکس کند.

*ناامیدی و یاس نباید بر جامعه چیره شود

در ادامه این جلسه موحدی زاده، نایب رییس شورای شهر مشهد نیز به عنوان ناطق پیش از دستور گبا اشاره به فرارسیدن 29 اردیبهشت ماه سالروز انتخابات شوراها در سال 96 افزود: 2 سال قبل در میانه بیم و امید آن ایام رای قاطع مردم شریف مشهد، مشارکت گسترده آنها در انتخابات و اقبال آنها به لیست امید یک پیام روشن داشت و آن این که ما در شهر می مانیم و شهر را پر از امید می کنیم.
وی افزود: اکنون و پس از گذشت 2 سال از شورای پنجم دغدغه مشارکت مردم را داریم و معتقدیم ناامیدی و یاس نباید بر جامعه چیره شود لذا تلاش می کنیم در پایان دوره فعالیت کارنامه قابل دفاعی از شورا به جای بگذاریم.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در شورای پنجم به شهروندان قول دادیم امانتدار رای آنها و پاسدار حقوقشان باشیم و به هویت منشوری مشهد با محوریت امام رضا (ع) بپردازیم.
موحدی زاده افزود: همچنین متعهد شدیم رونق و نشاط از دست رفته را به شهر پرجاذبه مشهد برگردانیم و با مصوبات بستر مناسبی برای توسعه شهر فراهم کنیم، زمینه مشارکت فعال و بیشتر مردم را فراهم آوریم و فرصتهای پیش رو را نیز معرفی کنیم.
وی ادامه داد: طی دو سال فعالیت در شورای پنجم گفتمان یک جانبه حاکم بر فضا و فرهنگ شهر را به حاشیه بردیم، غم و اندوه را از میان زنان، مردان و جوانان این شهر دور کردیم و شادی و نشاط را به آنها بازگردانیم. 
نایب رییس شورای شهر مشهد گفت: مبارزه با فساد نیز به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت، منافع شهر و شهروندان را بر منافع خود ترجیح دادیم و تلاش شد در راستای توسعه شهر و افزایش حس تعلق خاطر با همه نهادها و جریانها در تعامل باشیم.
موحدی زاده افزود: تلاش کردیم گفتمان تک صدایی را به چند صدایی تبدیل کنیم و امروز صداهای مختلف در شهر شنیده می شود و با پرهیز از نگاه تک بعدی به هویت شهر تلاش شد در حوزه های مختلف به خواسته های شهروندان توجه عمیق تری شود.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر بازگشت به خواست مردم از طریق برگزاری انتخابات سالم گفت: برای داشتن شهرهای با نشاط و توسعه یافته باید اشتباهات گذشته را تصحیح کرد.
موحدی زاده افزود: بازگشت اختیارات به شوراها متناسب با وظایفشان، به رسمیت شناختن حق و حقوق شهروندی و حق نشاط شهروندان از راهکارهای رسیدن به شهر توسعه یافته و کسب رضایت مردم است و امام رضا (ع) که 12 قرن قبل مظهر گفت و گو و مناظره بود همچنان در کانون توسعه اجتماعی و فرهنگی شهر است.
وی ادامه داد: از نقدهای منصفانه استقبال می کنیم و ادعا نمی کنیم شورای پنجم شهر مشهد هیچ نقصی ندارد ولی از منتقدان می خواهیم با در نظر گرفتن شرایط موجود شهر و کشور انصاف داشته باشند و اگر راه حلی برای رفع نقایص دارند منصفانه آنرا بیان کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.