کد خبر: ۹۵۲۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
در شصتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد تصویب شد؛
شورای شهر مشهد با تصویب لایحه ای مجوز انعقاد قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در احداث زباله سوز با ظرفیت 1200 تن در روز را با مبلغی بالغ بر 4000 میلیارد تومان تصویب کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در شصتمین جلسه علنی شورای شهر ابتدا بررسی لایحه مجوز انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری احداث سیستم زباله‌سوز شهری با شرکت CALSANO-CNIM در دستور کار قرار گرفت.
رضا خواجه نائینی، معاون مالی پشتیبانی شهرداری مشهد در این خصوص گفت: قرارداد احداث زباله سوز با ظرفیت 1200 تن در روز با سرمایه گذاری تا مبلغ 4000 میلیارد تومان بزرگترین پروژه مشارکتی شهرداری مشهد است.
مهدی یعقوبی، سرپرست معاونت خدمات شهری با بیان این که روزانه 2300 تن زباله در شهر مشهد تولید می شود که 250 تن آن زباله خشک است، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در بحث دفع پسماندهای تر مورد توجه قرار گرفته استفاده از زباله سوز است که در این ارتباط طی مدت پیش قرارداد احداث زباله سوز که ظرفیتی 1200 تنی دارد تمامی الزامات محیط زیستی و قانونی مد نظر قراداده و رعایت خواهد شد.
پس از بحث و بررسی با تصویب شورای شهر به شهرداری مشهد اجازه داده شد با توجه به برگزاری فراخوان شناسایی و جذب سرمایه‌گذار جهت احداث یک واحد زباله‌سوز شهری و برگزیده شدن شرکت CALSANO-CNIM در این فراخوان و تایید توانایی‌های فنی سرمایه‌گذار شرکت (CALSANO-CNIM) توسط کارشناسان صندوق جهانی توسعه شهرها (FMDV)، پس از دوره مذاکرات پیش قراردادی ذکر شده توافق نهایی، قرارداد سرمایه‌گذاری احداث سیستم زباله‌سوز شهری به روش B.O.O.T (با شرایط مورد توافق طرفین تهیه و جهت تصویب به شورای شهر مشهد ارسال نماید.

*تصویب بیمه تکمیلی بازنشسگان شهرداری مشهد

در ادامه جلسه علنی امروز لایحه بهره ‌مندی کارکنان بازنشسته شهرداری و همسر آنها از خدمات بیمه تکمیلی درمان شهرداری در دستور کار قرار گرفت. 
رضا خواجه نائینی، معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به این که تصویب این لایحه یک عیدی به بازنشتگان شهرداری مشهد است، افزود: در حال حاضر شهرداری 6000 هزار بازنشسته دارد که با همسرانشان در مجموع 12000 هزار نفر باید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرارگیرند موضوعی که بیش از 10 سال است که بازنشستگان آن را پیگیری می کنند که امیدواریم این خواسته امسال با مصوبه شورا محقق و عیدی برای بازنشستگان باشد.
پس از تصویب به شـهرداری مشهد اجازه داده شد نسبت به ارایه خدمات بیمه تکمیـل درمان به بازنشستگـان شهرداری، سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته (اعم از کارگری و کارمندی) و همسر بازنشستگان با رعایت تبصره‌های مصوب تا سقف 10 میلیارد و 800 میلیارد تومان اقدام نماید.
دستور دیگر شصتمین جلسه علنی شورای شهر به امکان افزایش یا کاهش سود اوراق مشارکت اختصاص داشت که بعد از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد، نسبت به پرداخت مابه‌التفاوت مازاد نرخ سود اوراق مشارکت شرکت‌ تأمین سرمایه امین و شرکت تأمین سرمایه کاردان مطابق مفاد ماده ۵ قرارداد منعقد شده، در سررسید اوراق اقدام کند.
مجید خبیری 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.