کد خبر: ۹۵۲۳۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
شهردار مشهد خبر داد
شهردار مشهد از اجرای 12 پروژه عمرانی بزرگ در مشهد طی ماه های آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلایی با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرداری مشهد که در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: 10 تا 12 پروژه بزرگ عمرانی به زودی اجرایی می شود و بدین ترتیب هر ماه دو یا سه پروژه را می توان آغاز به کار کرد. مدل های این پروژه ها نقدی است و باید بتوانیم تا شهریورماه پروژه های یاد شده را اجرایی کرده و کار را شروع کنیم.
وی بیان کرد: در واقع ضروری است در بازه زمانی یکی دو ساله پروژه هایی که آغاز می شود، به اتمام برسد و پروژه نیمه تمامی برای دوره بعدی باقی نگذاریم.
شهردار مشهد موضوع فعالیت های عمرانی کوچک مقیاس در مناطق را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: همچنین پروژه آسفالت معابر به متراژ سه میلیون و پانصد هزار مترمربع را در دستور کار قرار دادیم. این پروژه نیز  از نیمه خردادماه آغاز می شود و تا نیمه آبان ماه کار به اتمام میرسد.
کلایی با اشاره به اینکه مجموع اقدامات فرهنگی که در ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شده نشاط و شادی مضاعفی را برای جامعه به ارمغان آورده است، گفت: شهرداری های مناطق با قوت به اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان پرداختند. گرچه در برخی مناطق نیاز به کار و همت بیشتری وجود دارد. این اقدام الگوی کاری است که در مدت مشخص قابل رصد و ارزیابی است.
وی با تاکید بر اینکه وعده ای که به مردم داده ایم، انجام می دهیم، افزود: این منفعت را به دوستی و رفاقت ترجیح می دهیم و در این موضوع به جد پیگیر هستیم.
شهردار مشهد در خصوص توس گفت: قرار است کاری زمین مانده در پروژه توس را به سرانجام برسانیم که نیازمند هم افزایی معاونت ها و مدیریت های مختلف در این زمینه می باشد. توس هم پیوندی بین تمام بخش ها را نیاز دارد و باید به آن سرعت بخشید.
کلایی در خصوص وضعیت سیما و منظر شهری، گفت: شورای سیما و منظر ظرف بیست روز آینده تشکیل می شود چرا که سیما و منظر دارای ابعاد فرهنگی، خدمات شهری، شهرسازی و فنی عمران است. به طوری که حدود 80 میلیارد تومان به صورت مستقیم برای این منظور اختصاص یافته است. در این راستا حذف نازیبایی های بصری، زیباسازی دیواره پل ها و غیره مد نظر است.
وی با اشاره به اولویت های قطارشهری، اظهار کرد: بهره برداری از ایستگاه های پایانی خط دو قطارشهری تا جام عسل تا پایان فصل بهار مورد تاکید است. همچنین ایستگاه های میانی الندشت و کوهسنگی تا پایان شهریور ماه باید تکمیل شود و اسناد برای خط 3 قطار شهری نیز همان زمان باید آماده سازی شود.
شهردار مشهد با اشاره به موضوع اکران های شهری، بیان کرد: باید هم جهت تر و با طراحی معطوف به هدف تر برای معرفی برنامه ها در بیلبوردها و تابلوهای شهری اقدام کنیم. واقعیت این است که در عملکرد برنامه های ماه مبارک رمضان بسیار جلوتر از اکران های شهری حرکت کردیم و باید فکری اساسی برای آن شود.
کلایی در خصوص پروژه های منطقه ثامن، گفت: توسعه این منطقه و زیباسازی آن مورد توجه است و برای تامین مالی آن باید اقدام کرد. حوزه های مختلف باید به بهبود وضعیت منطقه ثامن کمک کنند. چرا که مرکز توجه و محل جدی رفت و آمد زائر و مجاور است.
وی با تاکید بر اینکه بازشهر خوانی، استفاده از پساب و توسعه فضای سبز دارای اهمیت است، گفت: اجرای شبکه جداسازی آب شرب از آب خام و شبکه تصفیه خانه های محلی در این زمینه دارای اهمیت است.
شهردار مشهد افزود: توسعه کمربند سبز را به ویژه در ارتفاعات جنوب باید جدی گرفت.
کلایی با اشاره به اینکه 780میلیون مترمکعب آب پشت سد دوستی است، اظهار کرد: این میزان آب ذخیره شده، تا حدودی آب مورد نیاز 98 و 99 را تامین می کند اما منبع پایدار نیست و ضروری است پروژه باز شهر خوانی مورد توجه قرار گیرد و باید از ظرفیت های پیمانکاری نیز در این زمینه استفاده شود.
وی بیان کرد: برای ساماندهی به وضعیت کوهستان پارک شادی ضروری است در حوزه اقتصادی و تامین پارکینگ وارد عمل شد.
شهردار مشهد پهنه بندی حاشیه شهر و موضوع باز آفرینی شهری را مورد تاکید قرار دادو افزود: مرکز محله پرستار و پارکینگ آن محدوده نیز باید در اولویت باشد. همچنین موضوع خیابان راهنمایی نیز هرچه سریعتر باید به نتیجه برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.
آخرین اخبار