کد خبر: ۹۵۲۳۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
شهردار مشهد خبر داد
شهردار مشهد از اجرای 12 پروژه عمرانی بزرگ در مشهد طی ماه های آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلایی با بیان این مطلب در جلسه شورای اداری شهرداری مشهد که در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: 10 تا 12 پروژه بزرگ عمرانی به زودی اجرایی می شود و بدین ترتیب هر ماه دو یا سه پروژه را می توان آغاز به کار کرد. مدل های این پروژه ها نقدی است و باید بتوانیم تا شهریورماه پروژه های یاد شده را اجرایی کرده و کار را شروع کنیم.
وی بیان کرد: در واقع ضروری است در بازه زمانی یکی دو ساله پروژه هایی که آغاز می شود، به اتمام برسد و پروژه نیمه تمامی برای دوره بعدی باقی نگذاریم.
شهردار مشهد موضوع فعالیت های عمرانی کوچک مقیاس در مناطق را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: همچنین پروژه آسفالت معابر به متراژ سه میلیون و پانصد هزار مترمربع را در دستور کار قرار دادیم. این پروژه نیز  از نیمه خردادماه آغاز می شود و تا نیمه آبان ماه کار به اتمام میرسد.
کلایی با اشاره به اینکه مجموع اقدامات فرهنگی که در ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شده نشاط و شادی مضاعفی را برای جامعه به ارمغان آورده است، گفت: شهرداری های مناطق با قوت به اجرای برنامه های ماه مبارک رمضان پرداختند. گرچه در برخی مناطق نیاز به کار و همت بیشتری وجود دارد. این اقدام الگوی کاری است که در مدت مشخص قابل رصد و ارزیابی است.
وی با تاکید بر اینکه وعده ای که به مردم داده ایم، انجام می دهیم، افزود: این منفعت را به دوستی و رفاقت ترجیح می دهیم و در این موضوع به جد پیگیر هستیم.
شهردار مشهد در خصوص توس گفت: قرار است کاری زمین مانده در پروژه توس را به سرانجام برسانیم که نیازمند هم افزایی معاونت ها و مدیریت های مختلف در این زمینه می باشد. توس هم پیوندی بین تمام بخش ها را نیاز دارد و باید به آن سرعت بخشید.
کلایی در خصوص وضعیت سیما و منظر شهری، گفت: شورای سیما و منظر ظرف بیست روز آینده تشکیل می شود چرا که سیما و منظر دارای ابعاد فرهنگی، خدمات شهری، شهرسازی و فنی عمران است. به طوری که حدود 80 میلیارد تومان به صورت مستقیم برای این منظور اختصاص یافته است. در این راستا حذف نازیبایی های بصری، زیباسازی دیواره پل ها و غیره مد نظر است.
وی با اشاره به اولویت های قطارشهری، اظهار کرد: بهره برداری از ایستگاه های پایانی خط دو قطارشهری تا جام عسل تا پایان فصل بهار مورد تاکید است. همچنین ایستگاه های میانی الندشت و کوهسنگی تا پایان شهریور ماه باید تکمیل شود و اسناد برای خط 3 قطار شهری نیز همان زمان باید آماده سازی شود.
شهردار مشهد با اشاره به موضوع اکران های شهری، بیان کرد: باید هم جهت تر و با طراحی معطوف به هدف تر برای معرفی برنامه ها در بیلبوردها و تابلوهای شهری اقدام کنیم. واقعیت این است که در عملکرد برنامه های ماه مبارک رمضان بسیار جلوتر از اکران های شهری حرکت کردیم و باید فکری اساسی برای آن شود.
کلایی در خصوص پروژه های منطقه ثامن، گفت: توسعه این منطقه و زیباسازی آن مورد توجه است و برای تامین مالی آن باید اقدام کرد. حوزه های مختلف باید به بهبود وضعیت منطقه ثامن کمک کنند. چرا که مرکز توجه و محل جدی رفت و آمد زائر و مجاور است.
وی با تاکید بر اینکه بازشهر خوانی، استفاده از پساب و توسعه فضای سبز دارای اهمیت است، گفت: اجرای شبکه جداسازی آب شرب از آب خام و شبکه تصفیه خانه های محلی در این زمینه دارای اهمیت است.
شهردار مشهد افزود: توسعه کمربند سبز را به ویژه در ارتفاعات جنوب باید جدی گرفت.
کلایی با اشاره به اینکه 780میلیون مترمکعب آب پشت سد دوستی است، اظهار کرد: این میزان آب ذخیره شده، تا حدودی آب مورد نیاز 98 و 99 را تامین می کند اما منبع پایدار نیست و ضروری است پروژه باز شهر خوانی مورد توجه قرار گیرد و باید از ظرفیت های پیمانکاری نیز در این زمینه استفاده شود.
وی بیان کرد: برای ساماندهی به وضعیت کوهستان پارک شادی ضروری است در حوزه اقتصادی و تامین پارکینگ وارد عمل شد.
شهردار مشهد پهنه بندی حاشیه شهر و موضوع باز آفرینی شهری را مورد تاکید قرار دادو افزود: مرکز محله پرستار و پارکینگ آن محدوده نیز باید در اولویت باشد. همچنین موضوع خیابان راهنمایی نیز هرچه سریعتر باید به نتیجه برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.