کد خبر: ۹۵۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
فرماندار پیشوا گفت: نیروگاه حرارتی با ظرفیت تولید هزار مگاوات برق در 70 هکتار از اراضی شهرک صنعتی پیشوا ظرف 36 ماه آینده احداث خواهد شد که برای 180 نفر اشتغال‌زایی مستقیم دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حسین‌عباسی فرماندار شهرستان پیشوا در نشست با سرمایه‌گذاران پروژه احداث نیروگاه برق حرارتی اظهار داشت: افزایش روزافزون مصرف و کمبود برق در کشور و استان اهمیت توجه و ستفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این بخش را بیش‌ازپیش آشکار ساخته است.

وی افزود: از همین رو باید جهت رفع نیاز به برق و توسعه و اشتغال‌زایی در شهرستان با همکاری همه مجموعه‌ها بستر و امکانات لازم برای احداث نیروگاه در پیشوا فراهم شود.

فرماندار شهرستان پیشوا به پیگیری‌های صورت گرفته در این زمینه اشاره و عنوان کرد: در جلسه ستاد تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید استان، موضوع احداث نیروگاه برق پیشوا مطرح شد و استاندار دستور تشکیل کارگروه مربوطه را صادر کرد.

عباسی گفت: مقدمات اجرای این پروژه در شهرستان فراهم و در حال حاضر در مرحله جانمایی است و با امکان‌سنجی‌ها، بررسی و مطالعات صورت گرفته، ۷۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی در شهرک صنعتی به اجرای این پروژه اختصاص می‌یابد.

وی بیان کرد: این نیروگاه حرارتی با ظرفیت تولید ۱۰۰۰ مگاوات برق با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ظرف مدت ۳۶ ماه احداث خواهد شد و در تأمین برق منطقه و استان تأثیرگذار خواهد بود.

فرماندار شهرستان پیشوا ادامه داد: اشتغال‌زایی این پروژه در مدت احداث حدود ۵۰۰ نفر و پس از بهره‌برداری حدود ۱۸۰ نفر خواهد بود.

عباسی به لزوم تعامل دوسویه بین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مجموعه شهرستان اشاره و تصریح کرد: انتفاع شهرستان پیشوا از برق تولیدشده توسط این نیروگاه در جهت رفع کمبودها و مشکلات و به‌کارگیری نیروهای بومی با هدف افزایش اشتغال‌زایی در شهرستان دو مطالبه مهمی است که باید توسط سرمایه‌گذاران تأمین شود.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه احداث نیروگاهی با این ظرفیت پیش‌نیازهایی را می‌طلبد، افزود: با توجه به اینکه سوخت موردنیاز این نیروگاه گاز است، نیاز به خط انتقال گاز سی.جی.اس دارد که باید با مجوز شرکت ملی گاز برداشت و اقدام شود.

عباسی در ادامه گفت: همچنین به دلیل ظرفیت بالای نیروگاه، نیاز به ایجاد پست فشارقوی و خطوط انتقال جدید توسط شرکت توانیر برای اتصال به شبکه توزیع برق است.

وی تأکید کرد: ورود این نیروگاه هزار مگاواتی به شبکه تولید و توزیع برق، نیاز شهرستان‌های جنوب شرقی استان تهران به‌ویژه مشکل برق شهرک‌های صنعتی را برطرف خواهد کرد.

فرماندار شهرستان پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: در سال رونق تولید، شهرستان پیشوا آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری در زمینه‌های تولیدی به‌ویژه در حوزه صنعت، کشاورزی و صنایع تبدیلی را دارد و از ورود سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.