کد خبر: ۹۵۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
معاون حمل و نقل و ترافیک وسرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد گفت : فاز دوم بازپیرائی جلوخان آرامگاه فردوسی طی 100روز به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خلیل الله کاظمی در مراسم همزمان بهره برداری از فاز اول پروژه بازپیرائی جلوخان آرامگاه فردوسی و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: فاز اول پروژه بازپیرائی جلوخان آرامگاه فردوسی را با وسعت 3.10 هکتار و هزینه ای بیش از 10 میلیارد تومان ظرف شش ماه به بهره برداری رساندیم.
وی با بیان این که با تاکیدات شهردار مشهد و شورای شهر طرح ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی با هماهنگی با میراث فرهنگی آذرماه سال 97 آغاز شد، اظهار کرد: جلوخان 7 هکتار وسعت دارد که در فاز اول 3.10 هکتار با استفاده از طرح هایی مبتنی بر باغ های ایرانی همسان با مجموع آرامگاه فردوسی عملیاتی شد.
وی ادامه داد: در فاز اول این پروژه 20 هزار مترمربع سنگفرش انجام شده که 15 هزار مترمربع آن با دست کنده کاری انجام شده و درکنار آن 50 صندلی سنگی، 70 متر آبنما و 10 هزار مترمربع فضای سبز و نورپردازی اجرا شده است.
کاظمی افزود: عملیات فاز دوم بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی نیز امروز همزمان با بهره برداری از فاز اول و در 1.5 هکتار دیگر از جلو خان آغاز و طبق برنامه ریزی های انجام شده ظرف 100 روز اجرا خواهد شد و2/5 هکتار باقی مانده را نیز در فاز سوم اجرا خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.