کد خبر: ۹۵۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
معاون حمل و نقل و ترافیک وسرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد گفت : فاز دوم بازپیرائی جلوخان آرامگاه فردوسی طی 100روز به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، خلیل الله کاظمی در مراسم همزمان بهره برداری از فاز اول پروژه بازپیرائی جلوخان آرامگاه فردوسی و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر برگزار شد، افزود: فاز اول پروژه بازپیرائی جلوخان آرامگاه فردوسی را با وسعت 3.10 هکتار و هزینه ای بیش از 10 میلیارد تومان ظرف شش ماه به بهره برداری رساندیم.
وی با بیان این که با تاکیدات شهردار مشهد و شورای شهر طرح ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی با هماهنگی با میراث فرهنگی آذرماه سال 97 آغاز شد، اظهار کرد: جلوخان 7 هکتار وسعت دارد که در فاز اول 3.10 هکتار با استفاده از طرح هایی مبتنی بر باغ های ایرانی همسان با مجموع آرامگاه فردوسی عملیاتی شد.
وی ادامه داد: در فاز اول این پروژه 20 هزار مترمربع سنگفرش انجام شده که 15 هزار مترمربع آن با دست کنده کاری انجام شده و درکنار آن 50 صندلی سنگی، 70 متر آبنما و 10 هزار مترمربع فضای سبز و نورپردازی اجرا شده است.
کاظمی افزود: عملیات فاز دوم بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی نیز امروز همزمان با بهره برداری از فاز اول و در 1.5 هکتار دیگر از جلو خان آغاز و طبق برنامه ریزی های انجام شده ظرف 100 روز اجرا خواهد شد و2/5 هکتار باقی مانده را نیز در فاز سوم اجرا خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .