کد خبر: ۹۵۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
سرپرست حوزه شهردار مشهد:
سرپرست اداره کل حوزه شهردار مشهد گفت: عمارت تاریخی چهار برج واقعه در منطقه تاریخی توس به همت شهرداری از خطر تخریب نجات یافته و احیا شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی حاتمی و در حاشیه بازدید از روند مرمت و بازسازی عمارت تاریخی چهاربرج افزود: مجموعه تاریخی معروف به عمارت چهاربرج با وسعت 5200 متر و قدمتی حدود 200 سال در منطقه تاریخی توس واقع شده است.
وی اضافه کرد: این بنای تاریخی که در معرض خطر تخریب قرارداشت با تاکیدات شهردار مشهد و با پیگیری های معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری و طی توافقی به مدت طولانی در اختیار شهرداری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه عمارت چهار برج پس از مرمت و بازسازی تبدیل به یک مجموعه گردشگری خواهد شد، اظهار کرد: روند بازسازی و مرمت این عمارت تاریخی مراحل پایانی خود را طی می کند و طی چند روز آینده و همزمان با زادروز فردوسی آماده بهره برداری خواهد شد.
حاتمی ادامه داد: تمامی هزینه ها و عملیات اجرایی نوسازی و مرمت عمارت تاریخی چهاربرج توسط شهرداری مشهد انجام شده است و طرح ها اجرا شده به تائید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است.
سرپرست اداره کل حوزه شهردار گفت: پس از پایان عملیات مرمت و بهره برداری از عمارت این مجموعه به عنوان مجموعه گردشگری در فاز دوم و با استفاده از ظرفیت های سرمایه گذار بخش خصوصی تکمیل خواهد شد و بخش هایی دیگر از جمله موزه مرتبط با شاهنامه و فردوسی به آن اضافه خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.