کد خبر: ۹۵۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
سرپرست حوزه شهردار مشهد:
سرپرست اداره کل حوزه شهردار مشهد گفت: عمارت تاریخی چهار برج واقعه در منطقه تاریخی توس به همت شهرداری از خطر تخریب نجات یافته و احیا شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی حاتمی و در حاشیه بازدید از روند مرمت و بازسازی عمارت تاریخی چهاربرج افزود: مجموعه تاریخی معروف به عمارت چهاربرج با وسعت 5200 متر و قدمتی حدود 200 سال در منطقه تاریخی توس واقع شده است.
وی اضافه کرد: این بنای تاریخی که در معرض خطر تخریب قرارداشت با تاکیدات شهردار مشهد و با پیگیری های معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری و طی توافقی به مدت طولانی در اختیار شهرداری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه عمارت چهار برج پس از مرمت و بازسازی تبدیل به یک مجموعه گردشگری خواهد شد، اظهار کرد: روند بازسازی و مرمت این عمارت تاریخی مراحل پایانی خود را طی می کند و طی چند روز آینده و همزمان با زادروز فردوسی آماده بهره برداری خواهد شد.
حاتمی ادامه داد: تمامی هزینه ها و عملیات اجرایی نوسازی و مرمت عمارت تاریخی چهاربرج توسط شهرداری مشهد انجام شده است و طرح ها اجرا شده به تائید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است.
سرپرست اداره کل حوزه شهردار گفت: پس از پایان عملیات مرمت و بهره برداری از عمارت این مجموعه به عنوان مجموعه گردشگری در فاز دوم و با استفاده از ظرفیت های سرمایه گذار بخش خصوصی تکمیل خواهد شد و بخش هایی دیگر از جمله موزه مرتبط با شاهنامه و فردوسی به آن اضافه خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .