کد خبر: ۹۵۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
سرپرست حوزه شهردار مشهد:
سرپرست اداره کل حوزه شهردار مشهد گفت: عمارت تاریخی چهار برج واقعه در منطقه تاریخی توس به همت شهرداری از خطر تخریب نجات یافته و احیا شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی حاتمی و در حاشیه بازدید از روند مرمت و بازسازی عمارت تاریخی چهاربرج افزود: مجموعه تاریخی معروف به عمارت چهاربرج با وسعت 5200 متر و قدمتی حدود 200 سال در منطقه تاریخی توس واقع شده است.
وی اضافه کرد: این بنای تاریخی که در معرض خطر تخریب قرارداشت با تاکیدات شهردار مشهد و با پیگیری های معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری و طی توافقی به مدت طولانی در اختیار شهرداری قرار گرفت.
وی با بیان اینکه عمارت چهار برج پس از مرمت و بازسازی تبدیل به یک مجموعه گردشگری خواهد شد، اظهار کرد: روند بازسازی و مرمت این عمارت تاریخی مراحل پایانی خود را طی می کند و طی چند روز آینده و همزمان با زادروز فردوسی آماده بهره برداری خواهد شد.
حاتمی ادامه داد: تمامی هزینه ها و عملیات اجرایی نوسازی و مرمت عمارت تاریخی چهاربرج توسط شهرداری مشهد انجام شده است و طرح ها اجرا شده به تائید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است.
سرپرست اداره کل حوزه شهردار گفت: پس از پایان عملیات مرمت و بهره برداری از عمارت این مجموعه به عنوان مجموعه گردشگری در فاز دوم و با استفاده از ظرفیت های سرمایه گذار بخش خصوصی تکمیل خواهد شد و بخش هایی دیگر از جمله موزه مرتبط با شاهنامه و فردوسی به آن اضافه خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.