کد خبر: ۹۵۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
در راستای بزرگداشت هفته جهانی ایمنی راه صورت گرفت؛
شهردار مشهد، مدیران شهری و جمعی از اعضای شورای شهر به منظور بزرگداشت هفته جهانی ایمنی راه در پویش فریاد ایمنی مشارکت کردند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی زایرزاده مدیرعامل موسسه مردم نهاد پیشگامان ایمنی راه در این خصوص بیان کرد: براساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور در کشورمان ایران در سال گذشته حدود 16 هزار و 400 نفر در مجموع معابر شهری، روستایی و برون شهری در تصادفات رانندگی کشته و نزدیک به 370 هزار نفر مجروح ‌شدند که هزینه‌های ناشی از آن قریب به 5 درصد تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص می‌دهد.
وی ادامه داد: اهمیت موضوع، سازمان ملل متحد را بر آن داشت تا در سال 2019 برای پنجمین بار حمایت خود را از برگزاری هفته جهانی ایمنی راه از 6 تا 12ماه می 2019 (16 تا 22 اردیبهشت‌ماه 98) اعلام کند.
مدیرعامل موسسه مردم نهاد پیشگامان ایمنی راه تصریح کرد: برای هر یک از چهار سال گذشته موضوع ویژه‌ای از جمله تلفات افراد جوان، عابران پیاده، کودکان و سرعت انتخاب شده بود که برای امسال موضوع صحبت درباره ایمنی و مطالبه‌گری در مورد نیازهای ایمنی تردد و پررنگ کردن نقش تک تک اعضاء جامعه در ارتقاء آن در دستور کار قرار گرفته است.
این کارشناس ارشد راه اضافه کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر توجه مسئولان به پیشگیری از تصادفات و کاهش تعداد کشته‌ها و مجروحان ناشی از تصادفات، سمن پیشگامان ایمنی راه اقداماتی را به منظور گرامیداشت هفته انجام داد که دیدار با معاون وزارت راه و شهرسازی، جمع‌بندی نیازهای مردم در قالب طومار و تحویل آن به شهردار و اعضای شورای شهر مشهد و مدیرعامل سازمان ترافیک در کنار توزیع بروشورهای فرهنگ‌سازی بین عامه مردم از مهم‌ترین آنها است.
زائرزاده ادامه داد: اولین طومار در خصوص درخواست کودکان برای توجه بیشتر به ایمنی آنها تحویل مدیرعامل سازمان ترافیک مشهد شد و طومار دوم در همایش دوچرخه‌سواران به امضای جمعی از رکابزنان شهر مشهد رسید؛ طومار سوم نیز به امضای جمعی از شهروندان مشهد رسیده بود به نمایندگی از ساکنان مشهد تحویل شهردار مشهد شد.
وی با ببان اینکه در سال 97 در خراسان رضوی تعداد فوتی‌های تصادفات رانندگی 1110 نفر و تعداد مجروحان 30 هزار و 296 بوده است، خاطرنشان کرد: هدف از انتخاب شعار فریاد ایمنی برای بزرگداشت هفته جهانی ایمنی راه این است که باور کنیم برای حرکت به سوی شهری ایمن، هر یک از ما در برابر اتفاقات اطراف خود باید احساس مسئولیت کنیم.
مدیرعامل موسسه مردم نهاد پیشگامان ایمنی راه ادامه داد: اگر راننده‌ای سرعت غیرمجاز را رعایت نمی‌کند، بی‌تفاوت نباشیم و به او تذکر دهیم؛ اگر یکی از نزدیکان ما هنگام استفاده از موتورسیکلت از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کند از او بخواهیم برای سلامتی خودش این کار را انجام دهد و در سطح بالاتر اگر مدیر و مسئولی نسبت به ایمنی تردد شهروندان توجه کافی را ندارد، همه ما به طرق مختلف نیازهای ایمنی را فریاد بزنیم تا به گوش مدیر مربوط برسد و اقدامی انجام دهد. تک تک ما برای بهبود وضع ایمنی ترافیک سهم داریم!
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.