کد خبر: ۹۵۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
محمدرضا فرجی مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از اضافه شدن 94 سالن سینما به سینماهای تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مدیرکل اداره سینمای حرفه‌ای معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: 19 پروژه فرهنگی، سینمایی و تجاری در استان تهران به تعداد 94 سالن نمایش فیلم در حال ساخت است.  
 
محمدرضا فرجی با بیان اینکه در سال‌های اخیر رونق اقتصادی سینما باعث افزایش ساخت و ساز سینما شده، اضافه کرد:احداث حداقل 19 پروژه فرهنگی، سینمایی و تجاری در استان بیانگر این واقعیت است که پردیس و مجتمع‌های با امکانات مدرن و استاندارد نمایشی و رفاهی دارای بیشترین درصد استقبال مخاطبان هستند.   
 
وی اظهار داشت:رشد روزافزون ساخت و ساز این پردیس ها باعث رونق اقتصادی و شکوفایی هنر سینما شده است؛ به طور کلی در سراسر کشور متقاضیان زیادی جهت احداث سینما وجود دارد که در فهرست مربوطه بعد از استان تهران استان های خراسان رضوی و اصفهان بیشترین درخواست را دارند.
 
فرجی با بیان اینکه در حال حاضر استان تهران 22 پردیس و مجتمع سینمایی با 190 سالن نمایش دارد، گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی قابل قبول تعدادی از این پروژه های در دست احداث در تهران، پیش بینی شده تا پایان سال جاری حداقل هفت پروژه سینمایی و 35 سالن نمایش فیلم به مرحله بهره برداری برسند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .