کد خبر: ۹۵۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)؛
امام گفت: بخش شرقی خط ۷، حد فاصل ایستگاه مهدیه تا بسیج که حدود ۸ کیلومتر است تا پایان سال جاری افتتاح و به مدار بهره برداری وارد می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به راه اندازی بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران به‌طول ۹ کیلومتر با ۳ ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا در فرودین ماه سال جاری، گفت:در ماه‌های آینده ایستگاه میدان امام حسین (ع) نیز از این خط را افتتاح و وارد مدار خواهیم کرد.
 
وی با بیان این مطلب که ایستگاه میدان شهدا با خط چهار و ایستگاه میدان امام حسین (ع) با خط دو تقاطع دارد، افزود:در شبکه مترو برخورداری از ایستگاه‌های تقاطعی بسیار حایز اهمیت است، چرا که امکان تبادل مسافر بین خطوط و بهره برداری از خطوط مترو برای مسافران و شهروندان مناسب‌تر و سهل‌تر می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه تلاش داریم با بهره برداری از ایستگاه‌های عبوری؛ ایستگاه‌های تقاطعی را افزایش دهیم، گفت:در فصل پاییز نیز در نظر داریم تا ایستگاه اقدسیه به عنوان آخرین ایستگاه خط سه مترو به بهره برداری برسد.
 
وی در ادامه با اشاره به ضرورت و حساسیت احداث و راه اندازی پارکینگ و تعمیرگاه خطوط مترو و افزایش رضایتمندی بیشتر شهروندان،گفت: هر سیستم ریلی به فضایی خاص برای اسکان قطار‌ها، تعمیر و نگهداری آن‌ها نیازمند است که این فضا در صنعت ریلی به دپو معروف است.
 
به گفته مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، دپو‌های مترویی عمدتاً متشکل از فضا‌هایی همچون پارکینگ، فضای تعمیرات سبک، سالن تعمیرات سنگین، دیزل شاپ، سالن تراش چرخ، سالن شستشوی اتوماتیک قطار، سالن تعمیرات تجهیزات ثابت، سالن رنگ، خط تست، مرکز فرمانِ دپو و برج کنترل است بنابراین احداث دپوپارکینگ‌ها در پروژه‌های قطار شهری، از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به راه اندازی پایانه‌ها و دپو پارکینگ‌های خطوط سه و چهار در سال جاری اشاره و خاطر نشان کرد: فرایند مناقصه پایانه آزادگان خط سه مترو در حال انجام است و امیدواریم فاز نخست آن تا پایان سال جاری راه اندازی شود.
 
وی همچنین به دپو پارکینگ بخش شرقی شهید کلاهدوز در غرب ایستگاه اکباتان اشاره و خاطر نشان کرد: امیدواریم فاز دوم دپو پارکینگ‌های بخش شرقی شهید کلاهدوز و فاز یک اکباتان به عنوان اولین دپو پارکینگ زیر زمینی امسال به بهر ه برداری برسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

پرده کعبه بالا کشیده شد/ تصاویر

این اقدام همه ساله در موسم‌هایی که جمعیت طواف‌کننده به اوج خود می‌رسد، انجام می‌شود و هدف از آن حفظ پرده کعبه مشرفه در برابر پاره شدن یا هرگونه آسیب است.
بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

بزرگترین جشن گاوبازی سرزمین ماتادورها/ تصاویر

پیش از آغاز مراسم گاوبازی هزاران ماجراجویی که از سراسر دنیا خود را به میدان پلازا کونسیستوریال در شهر پامپلونا رسانده اند با جشن و پایکوبی و غرق شدن در شراب قرمز، خود را آماده می کنند تا با فرار کردن از برابر گاوهای وحشی خشمگین، از ماجراجویی و اضطراب و دلهره لذت ببرند.
آخرین اخبار