کد خبر: ۹۵۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران:
رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجود اینکه گورستان‌های ابن بابویه و امامزاده عبدالله، هر دو ثبت تاریخی هستند، اما دستگاه‌های مربوطه تلاشی برای ساماندهی آنها نمی‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسن خلیل آبادی، رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، اظهار داشت: گورستان‌های ابن بابویه و امازده عبدالله که در شهرستان ری واقع شده اند، هر دو از آثار تاریخی کشور هستند و به عنوان مراکز تاریخی و گردشگری پتانسیل جذب گردشگر را دارا هستند.
 
وی ادامه داد:متاسفانه به رغم پیگیری‌های فراوانی که داشتیم هنوز آرامستان‌های ابن بابویه و امامزاده عبدالله (ع) ساماندهی نشده و به نوعی این آرامستان‌ها رها شده اند. این در حالی است که مقبره شخصیت‌های برجسته و فاخری در این مجموعه‌ها وجود دارد، اما خوب نگهداری نمی‌شوند.
 
خلیل آبادی با بیان اینکه ابن بابویه و امامزاده عبدالله در اختیار سازمان میراث فرهنگی و اوقاف قرار دارند، افزود:ما در شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری بار‌ها در خصوص رسیدگی به این آرامستان‌ها تذکر داده ایم، اما دستگاه‌های مربوطه توجهی به ساماندهی و مرمت آن نمی‌کنند.
 
رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: به رغم آنکه این مقابر دارای ظرفیت‌های گردشگری است و حتی علاقه‌مندان فراوانی دارد، اما تبلیغات مناسبی هم در راین راستا صورت نمی‌گیرد. این در حالی است که در حوزه گردشگری رشته گور گردی به وجود آمده و طرفداران زیادی دارد و این امر نشان می‌دهد باید در حفظ این آرامستان‌ها بیش از پیش تلاش کنیم. با این وجود همچنان شاهد هستیم حرائم این آرامستان‌ها مورد تجاوز قرار می‌گیرد، مقابر تاریخی از بین می‌روند و حتی برخی مقابر در حال تخریب هستند.
 
خلیل آبادی همچنین در خصوص آخرین وضعیت چشمه علی شهر ری گفت: آب به چشمه علی بازگشته است، ولی هنوز به اندازه‌ای که قبل از حفاری‌های مترو وجود داشت، نرسیده است.
 
وی گفت: امیدواریم با گذر دستگاه‌های تی بی ام حفاری مترو از محدوده چشمه علی و پایان حفاری، آب راهه‌های این چشمه هر چه زودتر بازسازی شوند تا شاهد بازگشت حیات به این چشمه تاریخی شهر ری باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم  از آدم تا خاتم است

فاطمه بانویی که سرور بانوان عالم از آدم تا خاتم است

شیخ حسین انصاریان کارشناس مذهبی در مراسم یادبود بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) که در مزار شیخ صدوق واقع در شهر ری برگزار شد، گفت: حضرت زهرا صلوات الله علیه تنها بانویی است که سرو بانوان جهان است.
بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها دربرنامه گفتگوی ویژه 7 بهمن 98

برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور دکتر صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام و آقای فرقانی دبیر شورای عالی سیاست گذاری باشگاه تحریم ها و منوچهر متکی وزیر اسبق وزارت امور خارجه پیرامون بررسی راهکارهای غلبه بر تحریم ها از شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.