کد خبر: ۹۴۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
فرمانده انتظامی استان همدان عنوان کرد
فرمانده انتظامی استان همدان از جمع آوری ۷۵ معتاد متجاهر در نتیجه اجرای طرح پاکسازی شبانه شهر همدان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار بخشعلی کامرانی صالح در جمع خبرنگاران گفت: کارکنان پلیس مبارزه با مواد استان همدان شب گذشته ضمن هماهنگی قضائی با همکاری کارکنان انتظامی شهرستان و پلیس آگاهی استان به منظور پیشگیری از سرقت‌های خرد در سطح شهر همدان اقدام به اجرای طرح شبانه جمع آوری معتادان متجاهر کردند.

وی افزود: در اجرای این طرح ۷۵ معتاد از سطح شهر جمع آوری و پس از غربالگری در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ قانون اصلاحی مبارزه با مواد مخدر ساماندهی شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه از بین دستگیر شدگان ۸ سارق نیز شناسایی شدند، بیان داشت: جمع آوری معتادان متجاهر به عنوان یک اولویت مأموریتی اصلی در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار دارد که در این راستا توفیقات قابل توجهی حاصل شده است.

وی همچنین از دستگیری اعضای نوجوان یک باند ۴ نفره سرقت دوچرخه و موتورسیکلت در همدان خبر داد و گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت دوچرخه و موتورسیکلت در یکی از مناطق شهر همدان و شکایت مالباختگان، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار مأموران واحد تجسس قرار گرفت.

سردار کامرانی صالح افزود: مأموران با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری شگردهای پلیسی و بررسی تصاویر دوربین‌های مدار بسته اطراف محل‌های سرقت، تصویر ۳ پسر نوجوان ۱۴ و ۱۵ ساله را به دست آورده و آنها را شناسایی کردند.

وی بیان کرد: متهمان در حالی که سوار بر موتورسیکلت قصد فرار داشتند دستگیر و پس از انتقال به کلانتری، در بازجویی‌های فنی و تخصصی به جرم خود مبنی بر سرقت دوچرخه و موتورسیکلت با همدستی یک کودک ۹ ساله اعتراف کردند که با راهنمایی آنها، کودک چهارم نیز بازداشت شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه اموال سرقتی پس از طی مراحل قانونی تحویل مالباختگان شد، ادامه داد: متهمان با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

وی در تجزیه و تحلیل این سرقت‌ها گفت: بررسی مأموران نشان می‌دهد پدر ۲ نفر از این کودکان به جرم سرقت در زندان به سر می‌برد و کودک دیگر پدری ۷۴ ساله دارد که عواملی همچون فقدان پدر در خانواده و یا اختلاف سن پدر و فرزندمی‌تواند در تربیت ناصحیح کودک و کشیده شدن وی به راه خلاف تأثیر بسزایی داشته باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .