کد خبر: ۹۴۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز نیز وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه داشت و سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۵ برابر حد مجاز برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود دیانتی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: بیشینه سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.

وی ادامه داد: وزش باد شدید و گردوخاک علاوه بر کاهش دید، میزات غلظت ذرات معلق در هوای زابل را نیز به ۷۱۴ میکرو گرم بر مترمکعب معادل ۵ برابر حد مجاز و در محدوده شرایط «خطرناک» قرار داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در زهک نیز گردوغبار ناشی از وزش بادهای ۱۲۰ روزه دید افقی را به ۴۰۰۰ متر کاهش داد و سبب شد تا شرایط کیفی هوای این شهر از شرایط عادی خارج شود.

محمود دیانتی در ادامه گفت: بر اساس خروجی مدل‌های پیش یابی همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه تا پنج شنبه در شمال استان جریان خواهد داشت. وزش این بادهای شدید موجب خیزش گردوغبار و کاهش کیفیت هوا در شهرستان‌های شمالی استان می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز آسمان سواحل استان نیمه ابری تا ابری بوده و احتمال رگبارهای پراکنده در برخی نواحی وجود دارد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری با اشاره به وزش باد شدید بر روی دریای عمان گفت: دریای عمان متلاطم و توفانی پیش بینی می‌شود، از این رو شرایط برای فعالیت‌های دریایی و شنا طی روزهای یکشنبه ودوشنبه در سواحل مناسب نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .