کد خبر: ۹۴۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز نیز وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه داشت و سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۵ برابر حد مجاز برسد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمود دیانتی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: بیشینه سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.

وی ادامه داد: وزش باد شدید و گردوخاک علاوه بر کاهش دید، میزات غلظت ذرات معلق در هوای زابل را نیز به ۷۱۴ میکرو گرم بر مترمکعب معادل ۵ برابر حد مجاز و در محدوده شرایط «خطرناک» قرار داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در زهک نیز گردوغبار ناشی از وزش بادهای ۱۲۰ روزه دید افقی را به ۴۰۰۰ متر کاهش داد و سبب شد تا شرایط کیفی هوای این شهر از شرایط عادی خارج شود.

محمود دیانتی در ادامه گفت: بر اساس خروجی مدل‌های پیش یابی همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه تا پنج شنبه در شمال استان جریان خواهد داشت. وزش این بادهای شدید موجب خیزش گردوغبار و کاهش کیفیت هوا در شهرستان‌های شمالی استان می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز آسمان سواحل استان نیمه ابری تا ابری بوده و احتمال رگبارهای پراکنده در برخی نواحی وجود دارد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری با اشاره به وزش باد شدید بر روی دریای عمان گفت: دریای عمان متلاطم و توفانی پیش بینی می‌شود، از این رو شرایط برای فعالیت‌های دریایی و شنا طی روزهای یکشنبه ودوشنبه در سواحل مناسب نیست.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.