کد خبر: ۹۴۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
شهردار مشهد:
شهردار مشهد گفت: فضای شهری محل تعاملات انسانی است و مجموع چیزهایی که ما به عنوان نهاد نام می‌بریم یعنی الگوهای عرفی و فرهنگی شده رفتار عموما تحت تاثیر همین فضاهای شهری شکل می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلایی در گفت و گو با خبرنگار ما در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: ارتباط شهروندان با یکدیگر و اینکه چگونه بتوانند تبادلات را با هم در حوزه‌های مختلف اجتماعی قرار دهند در بستری شکل می‌گیرد به نام فضای شهری که می‌تواند رفتار آنها را متاثر کند.
وی افزود: اگر بتوانیم به وسیله عنصر هنر در فضاهای شهری مجموعه‌ای از مفاهیم کلان و مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها را برای ارتباط بهتر قرار دهیم طبیعتا شهر کارکرد بهتری به عنوان یک محیط اجتماعی پیدا می‌کند.
کلایی با بیان اینکه اصل و اساس فعالیت‌هایمان دوست داشتن مشهد است، اظهار داشت: دوست داشتن مشهد تحت تاثیر فضاهای شهری است و هر چه هنر بتواند با معنویتی که ایجاد می‌کند و همچنین با ایجاد زمینه‌های اجتماعی انسان‌ها را به یکدیگر نزدیک کند و یا اجازه دهد که آنان ارتباطات خود را با محیط، با خداوند متعال و با سایر انسان‌ها سازمان دهند می‌توانیم جامعه بهتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: از این جهت است که زیباسازی شهر و ارائه مفاهیم مناسب و متناسب در سیما و منظر شهری و همچنین هنرهای شهری بسیار موثر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .