کد خبر: ۹۴۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
شهردار مشهد:
شهردار مشهد گفت: فضای شهری محل تعاملات انسانی است و مجموع چیزهایی که ما به عنوان نهاد نام می‌بریم یعنی الگوهای عرفی و فرهنگی شده رفتار عموما تحت تاثیر همین فضاهای شهری شکل می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلایی در گفت و گو با خبرنگار ما در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: ارتباط شهروندان با یکدیگر و اینکه چگونه بتوانند تبادلات را با هم در حوزه‌های مختلف اجتماعی قرار دهند در بستری شکل می‌گیرد به نام فضای شهری که می‌تواند رفتار آنها را متاثر کند.
وی افزود: اگر بتوانیم به وسیله عنصر هنر در فضاهای شهری مجموعه‌ای از مفاهیم کلان و مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها را برای ارتباط بهتر قرار دهیم طبیعتا شهر کارکرد بهتری به عنوان یک محیط اجتماعی پیدا می‌کند.
کلایی با بیان اینکه اصل و اساس فعالیت‌هایمان دوست داشتن مشهد است، اظهار داشت: دوست داشتن مشهد تحت تاثیر فضاهای شهری است و هر چه هنر بتواند با معنویتی که ایجاد می‌کند و همچنین با ایجاد زمینه‌های اجتماعی انسان‌ها را به یکدیگر نزدیک کند و یا اجازه دهد که آنان ارتباطات خود را با محیط، با خداوند متعال و با سایر انسان‌ها سازمان دهند می‌توانیم جامعه بهتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: از این جهت است که زیباسازی شهر و ارائه مفاهیم مناسب و متناسب در سیما و منظر شهری و همچنین هنرهای شهری بسیار موثر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

صبح امروز شهردار تهران، رئیس شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از پایانه فتح آباد در جنوب تهران بازدید کردند.
علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده که طبق آن بخشی از اختیارات شوراهای اسلامی و مدیریت شهری از آنان گرفته شده انتقادهایی را ازسوی شهرداری ها وشوراها به دنبال داشته است.