کد خبر: ۹۴۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
شهردار مشهد:
شهردار مشهد گفت: فضای شهری محل تعاملات انسانی است و مجموع چیزهایی که ما به عنوان نهاد نام می‌بریم یعنی الگوهای عرفی و فرهنگی شده رفتار عموما تحت تاثیر همین فضاهای شهری شکل می‌گیرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلایی در گفت و گو با خبرنگار ما در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: ارتباط شهروندان با یکدیگر و اینکه چگونه بتوانند تبادلات را با هم در حوزه‌های مختلف اجتماعی قرار دهند در بستری شکل می‌گیرد به نام فضای شهری که می‌تواند رفتار آنها را متاثر کند.
وی افزود: اگر بتوانیم به وسیله عنصر هنر در فضاهای شهری مجموعه‌ای از مفاهیم کلان و مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها را برای ارتباط بهتر قرار دهیم طبیعتا شهر کارکرد بهتری به عنوان یک محیط اجتماعی پیدا می‌کند.
کلایی با بیان اینکه اصل و اساس فعالیت‌هایمان دوست داشتن مشهد است، اظهار داشت: دوست داشتن مشهد تحت تاثیر فضاهای شهری است و هر چه هنر بتواند با معنویتی که ایجاد می‌کند و همچنین با ایجاد زمینه‌های اجتماعی انسان‌ها را به یکدیگر نزدیک کند و یا اجازه دهد که آنان ارتباطات خود را با محیط، با خداوند متعال و با سایر انسان‌ها سازمان دهند می‌توانیم جامعه بهتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: از این جهت است که زیباسازی شهر و ارائه مفاهیم مناسب و متناسب در سیما و منظر شهری و همچنین هنرهای شهری بسیار موثر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.