کد خبر: ۹۴۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
معاون فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري متروي تهران از اجرا و برگزاري برنامه هاي متنوع فرهنگي ويژه ماه مبارك رمضان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،احسان بيسادي ضمن تشريح برنامه ها، مسافران مترو را به ضيافت اين ماه پرخير و بركت در ايستگاه هاي منتخب دعوت نمود. وي هدف از اجراي اين برنامه هاي را ايجاد فضاي معنوي در ايستگاه هاي متروي تهران عنوان كرد و افزود: به مناسبت فرا رسيدن ماه رمضان و ايجاد فضاي بصري مناسب با اين ماه مبارك با طراحي و نصب بنر هاي متنوع، فضاسازي در سطح ايستگاه هاي مترو انجام مي شود. در بخشي از اين فضاسازي بنرهايي با عنوان "ضيافت مهربان" شامل تصاوير مربوط به برگزاري مراسم ماه مبارك رمضان در ساير كشورها مسافران با فرهنگ ملل مختلف در اين ماه آشنا مي شوند. هم چنين با طرح بنرهايي با موضوع روزه در شرايط سخت و مشاغل گوناگون و نيز افرادي كه به دلايل مختلف قادر به روزه گرفتن نيستند، مسافران را به رعايت حال روزه داران دعوت مي نمايد.

بيسادي در ادامه گفت: پخش دعاي روزانه ماه مبارك رمضان و نيز تصاوير گرافيكي و موضوعات قرآني با عنوان "سي تدبر، سي تلنگر" از طريق نمايشگرهاي ايستگاهي در معرض نگاه مسافران شهر زيرزميني قرار مي گيرد.

معاون فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري به اجراي برنامه هاي فرهنگي با مشاركت انجمن ها و سازمان هاي مردمي اشاره و تصريح كرد: در ايام ماه مبارك رمضان و در ساعات نزديك به افطار توزيع افطاري ساده در ميان مسافران مترو انجام مي شود. اين طرح كه با مشاركت موسسات و بنيادهاي خيريه نيكوكاران شريف، مجمع خيرين سلامت، دست هاي مهربان و حاميان لبخند ايتام برگزار مي شود در ايستگاه هاي تجريش، ايوان انتظار در ميدان حضرت ولي عصر(عج)، دكتر شريعتي، ميدان انقلاب اسلامي، شادمان، تئاترشهر، امام خميني(ره)، ميدان آزادي، شهرري، دروازه دولت، صادقيه، بهارستان،‌بيمه، هروي و شهداي هفتم تير از 16 ارديبهشت الي 14 خرداد ماه 98 پذيراي مسافران روزه دار مي باشد. هم چنين به مناسبت فرا رسيدن اين ماه پرخير و بركت و همزمان با ميلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام، با همكاري فرهنگسراي مترو در تاريخ 29 ارديبهشت ماه توزيع افطاري با عنوان "ضيافت الحسين" در ميدان امام حسين عليه السلام تهران انجام مي شود.

احسان بيسادي از اجراي طرح فرهنگي و اجتماعي "با هم تا بهشت" خبر داد و خاطر نشان كرد؛ با توجه به مشكلات روزمره در ميان مردم و به لحاظ ريشه يابي و شناسايي مشكلات مسافران و ارايه راهكارهاي لازم و منطقي و كاهش آسيب هاي اجتماعي و خانوادگي و سهولت دسترسي مسافران به مشاوران زبده و كارآزموده، با مشاركت معاونت فرهنگي  تبليغي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم طرح "با هم تا بهشت" با هدف ترويج سبك زندگي مبتني بر فرهنگ ايراني و آموزه هاي اسلامي توسط اساتيد روانشناسي به صورت رايگان ارايه خدمات مي دهد. مسافران مي توانند در ايستگاه هاي امام خميني (ره)، ميدان حضرت ولي عصر(عج)، نوبنياد، تجريش، دكتر شريعتي، ميدان آزادي و دروازه شميران از 25 ارديبهشت الي 14 خرداد ماه و از ساعت 14 لغايت 18 از خدمات مشاوره بهره مند شوند.

هم چنين به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام در ماه مبارك رمضان و با هدف ترويج فرهنگ نوع دوستي و نهادينه سازي اهداي عضو، با همكاري و مشاركت انجمن اهدا عضو ايرانيان جشنواره فرهنگي، هنري "نفس" برگزار مي شود. اين جشنواره از تاريخ 23 لغايت 30 ارديبهشت ماه به منظور فرهنگ سازي و راهنمايي شهروندان در ايستگاه هاي تجريش، ميدان حضرت ولي عصر(عج)، شادمان و ميدان شهدا و از ساعت 9 الي 18 خدمات خود را به مسافران مترو ارايه مي دهد. 

احسان بيسادي در پايان به حضور معاونت فرهنگي و اجتماعي شركت بهره برداري در نمايشگاه قرآن اشاره كرد و افزود: هم زمان با برگزاري بيست و هفتمين نمايشگاه قرآن كريم در مصلي امام خميني (ره) و به منظور ترويج فرهنگ قرآني، اين معاونت با برپايي غرفه فرهنگي با اجراي مسابقات براي كودكان و نوجوانان و نيز ايجاد فرصتي به منظور تبادل نظر با خانواده ها جهت دريافت ايده هاي تربيتي و ترويج سبك زندگي ايراني- اسلامي منطبق با فضاي مترو از شهروندان عوت به عمل مي آورد. تاريخ برپايي اين غرفه از 16 ارديبهشت الي 10 خرداد ماه 98 مي باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.