کد خبر: ۹۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
شهر فردا بررسی کرد
افزایش نرخ کرایه تاکسی در حالی به شکل قانونی 23 درصد افزایش یافته است ،که به علت دایمی بودن آن هزینه قابل توجهی به سبد هزینه های خانوار تحمیل می شود،با این حال مجلسیها معتقدند با راه اندازی سامانه هوشمند پرداخت الکترونیک امکان تخلفات احتمالی کاهش می بابد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی  شهری و کشوری معتقد است افزایش نرخ تاکسی ها تنها تا ۲۳ درصد توجیه قانونی دارد و بر اساس یک فرایند مشخص و متناسب با نرخ تورم پیشنهاد شده و بعد از تصویب به فرمانداری ها  ارسال  و با تایید آنها برچسب ها در اختیار خطوط مختلف قرار می گیرد .

ضامنی که معتقد است بازرسان سازمان اتحادیه تاکسیرانی شهری بازرسی دقیقی بر خطوط تاکسیرانی دارد، از مردم خواسته است هر گونه تخلفی پیرامونم گرفتن مبالغ اضافه تر توسط رانندگان را به این اتحادیه اطلاع دهند.

بررسی های میدانی خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»نشان می‌دهد موضوع افزایش کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب مسئله در بسیاری از خطوط تاکسیرانی دیده شده و به بهانه افزایش تورم و گرانی  رشد کرایه بصورت افسارگسیخته ای  اعمال می شود .

طیبه سیاوشی شاه عنایتی عضو مجمع نمایندگان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» معتقد است هرگونه افزایش نرخ کرایه تاکسی بیش از نرخ مصوب ۲۳ درصد کاملاً غیرقانونی است و رانندگان نباید به صورت خودسرانه کرایه های خود را افزایش دهند.

 عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس خاطرنشان می‌کنند: رانندگان تاکسی باید برچسب نرخ‌های جدید در معرض دید  مسافران قرار دهند و از افزایش کرایه بیش از اندازه خودداری کنند .

وی تاکید می‌کند: افزایش خودسرانه کرایه تاکسی به ویژه در آژانس ها و برخی از خطوط آزاد که در بصورت خطی فعالیت نمی‌کنند به صورت مشهودی اتفاق افتاده و باعث افزایش هزینه‌های زندگی مردم شهر تهران شده است .

 نماینده مجلس تاکید می کند:در صورتی که تاکسی‌ها به سامانه هوشمند پرداخت الکترونیکی کرایه مجهز شوند و از سوی دیگر نرخی که از سوی سازمان تاکسیرانی اعلام می‌شود به صورت رند باشد و نظارت دائمی بر عملکرد آنها صورت گیرد می توان انتظار داشت از تخلفات رانندگان تاکسی کاسته شود.

 داریوش قنبری ،مشاور پارلمانی شهردار تهران در گفتگو با پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» همچنین با اشاره به افزایش 23 درصدی نرخ کرایه تاکسی تاکید می کند: مردم باید تخلفات احتمالی رانندگان را به سازمان تاکسیرانی اطلاع دهند و به طور قطع مرجع قانونی برخورد لازم را با متخلف انجام دهد .

وی خاطرنشان کرد مسئله حمل و نقل عمومی و نهادهای مربوط به آن از حساسیت بالایی برای شهروندان برخوردار است و از آنجا که روزانه با آن دست و پنجه نرم می کند می تواند هزینه قابل توجهی را بر سبد ماهانه خانوار تحمیل کند ،لذا لازم است تا سازمان تاکسیرانی سامانه ای را طراحی کند که متخلف شناسایی شده و برخوردهای لازم با آن صورت گیرد.

داریوش قنبری همچنین تاکید می کند: نباید از وضعیت اقتصادی کنونی کشور سوء استفاده کنند و به بهانه تورم و افزایش گرانی ها در پی گرفتن نرخ بالاتری از مسافران باشد چرا که می‌تواند نارضایتی در عامه مردم را تشدید کند، از سوی دیگر باید به تناسب شغل خود پول خرد به همراه داشته باشند و سازمان تاکسیرانی می‌تواند با بانک‌ها در این حوزه تفاهمنامه لازم را منعقد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.