کد خبر: ۹۴۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
شبهای ماه رمضان، بوستان جوانمردان در غرب تهران میزبان شهروندانی است که در پی گذراندن ساعاتی خوش پس از افطار هستند. جایی که هر شب با همت شهرداری تهران و شبکه نسیم، ویژه برنامه «نسیماه» با آیتم های فرهنگی، گفتگوهای شاد و برنامه هایی جذاب و متنوع در انتظار شماست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیش از شروع ویژه برنامه نسیماه با اجرای بهمن هاشمی، یک برنامه طنز و نمایش تقلید صدای جذاب در این مکان برگزار شد. سپس از حدود ساعت 22 گروه نسیماه ضبط برنامه را آغاز کردند. آیتم های جذابی از جمله پخش موسیقی های شاد و دعوت از مهمانان هنرمند از جمله بازیگران و خوانندگان محور اصلی این برنامه را تشکیل می دادند.

شب گذشته نیز حامد محضرنیا خواننده ای که ترانه حماسی اش پس از قهرمانی جوانان ایرانی در میادین بین المللی ورزشی طنین انداز می شود و رسول نجفیان بازیگر کهنه کار  کشورمان از مهمانان این برنامه بودند.
 
«محمد احمدی» ساکن پونک و کارمند مخابرات درباره این گردهمایی شبانه گفت: «با چنین برنامه های شاد و مفرحی می شود دستکم برای ساعاتی از دغدغه های زندگی روزمره و مشکلات اقتصادی که این روزها گریبانگیر زندگی مردم شده است فاصله گرفت و با حضور در چنین فضاهای دوستانه و روح افزایی با قوت قلب بیشتری با مشکلات و مسائل زندگی دست و پنجه نرم کرد.»
 
«منیره فلاحی» دبیر بازنشسته آموزش و پرورش ساکن فلکه دوم صادقیه نیز به خبرنگار ما گفت:« امیدواریم برنامه هایی از این قبیل در سایر نقاط پایتخت نیز اجرا شود چون گسترش این برنامه ها به ارتقای فرهنگ شهروندی خواهد انجامید.»
 
در اواسط برنامه نیز شهردار منطقه 22،  دقایقی به آنچه در این منطقه گذشت پرداخت و از برنامه های شهرداری برای منطقه 22 گفت.
 
علی نوذرپور در ابتدا گفت: شهر فقط کالبد و بنا و ساختمان نیست و این مردم هستند که به شهر معنا می دهند.در واقع مردم جان شهر هستند. از این رو ما معتقدیم که خیابان علاوه بر تردد خودروها محلی است برای زندگی و تصمیم گرفتیم در ساعاتی از شبانه روز خیابان را از ماشین پس بگیریم و فرصتی برای حضور مردم در آن را فراهم کنیم. طرح «خیابان محلی برای زندگی» سال گذشته نیز در این منطقه اجرا شده است.

وی در ادامه گفت:با اجرای این طرح در نظر داریم امکان تحرک و شادی را برای شهروندان فراهم کنیم. هدف این طرح فقط حضور مردم نیست بلکه به دنبال این است که ارتباط و دوستی و مودت را بین مردم ایجاد کند و این ارتباطات، اعتماد و امید به زندگی و افزایش سرمایه اجتماعی را به دنبال دارد.
وی به برپایی غرفه هایی برای زنان کارآفرین در طول اجرای طرح «خیابان محلی برای زندگی» نیز اشاره کرد.
 
شهردار منطقه 22 تهران افزود: به ضرس قاطع می گویم که منطقه 22 بهترین منطقه تهران است.در نظر سنجی های انجام شده بیشترین رضایتمندی مردم از این منطقه است و کیفیت زندگی در این منطقه سطح بالایی دارد.

وی با بیان اینکه مهمترین رویکرد شهرداری افزایش میزان فضای سبز و پوشش گیاهی در این منطقه است، گفت: قریب به نیمی از مساحت 6000 هکتاری منطقه 22 به فضای سبز اختصاص داده شده است. سرانه فضای سبز در این منطقه 147 متر مربع است در حالی که این سرانه برای شهر تهران 15 متر مربع است.

نوذرپور در ادامه ضمن دعوت از شهروندان برای دیدن از «باغ راز هستی» در جنوب دریاچه خلیج فارس، افزود:این مجموعه با انواع درختان مثمر و غیر مثمر، گیاهان دارویی، حیوانات و پرندگان به مکانی دیدنی تبدیل شده است.

شهردار منطقه 22 با بیان اینکه تفریح و ورزش و گردش وجه غالب حیات این منطقه است، ادامه داد: در نظر داریم مسیر دوچرخه سواری را در این منطقه به 23 کیلومتر افزایش دهیم و بر  این اساس بخشی از مسیر دوچرخه سواری که در اطراف ورزشگاه آزادی است را به مسیر دوچرخه سواری دریاچه چیتگر اضافه خواهیم کرد.

نوذرپور در پایان به طرح در حال انجام تفکیک پسماند اشاره کرد و گفت: تفکیک پسماند از مبداء هدف جدی ماست. ما توانستیم در این منطقه با کمک مردم و تشویق آن ها به انجام این کار، تفکیک پسماندها را از 3 درصد به 18 درصد افزایش دهیم. ما به عنوان طرح تشویقی، با اخذ پسماندهای خشک از مردم، خانه هایشان را در برابر سوانح طبیعی و حوادث غیر مترقبه بیمه می کنیم.
 
در پایان برنامه شب گذشته نسیماه، دکتر کتایون نجفی زاده مدیر عامل انجمن اهدای عضو ایرانیان که به عنوان مهمان حضور داشت از استقبال مردم برای دریافت کارت اهدای عضو گفت و به لزوم فرهنگ سازی در زمینه اهدای عضو و تشویق مردم به دریافت کارت اهدای عضو اشاره کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.
کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

کشورهای همسایه دنبال بازار محصولات ایران

مدرس دانشگاه امام باقر(ع) پیرامون بیانات مقام معظم رهبری برای جهش تولید در سال ۹۹ گفت:این جهش ازسال ۹۸ آغاز و اکنون با برآورد برداشت یکی از محصولات کشاورزی(گندم) بیش از ۱۴ میلیون تن درخط خودکفایی و مازاد برداشت قرار دارد که این امر موجب ترقیب کشورهای همسایه برای کسب بازار محصولات کشور شده است.