کد خبر: ۹۴۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت:
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق‌ها در آن بخش که ثابت بود و چهارصد هزار تومان در نظر گرفته شده بود اجرا شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت:برآورد‌هایی از فروش نفت در روز را انجام داده و در بودجه آورده ایم، اما اگر تغییری در این محاسبات ما انجام بگیرد سعی خواهد شد تا با صرفه جویی در بخش‌های دیگر این مسئله را جبران کنیم.
 
وی در ادامه افزود:در شرایط کنونی با کمک مردم و تدبیر دولت باید به فکر عبور از این وضعیت بود چرا که شاهد هستیم یک حرف زور و قلدرمآبانه‌ای زده شده از سوی رژیم آمریکا مطرح شده، اما ما ملت بزرگی هستیم.
 
نوبخت در ادامه گفت:ما در ضمن اینکه ملتی هستیم که همواره به دنبال صلح بوده و صلح و دوستی را به جهان عرضه کردیم؛ این رویه را ادامه خواهیم داد.
 
محمدباقر نوبخت در پاسخ به این پرسش که افزایش حقوق کارکنان دولت در ماه جاری به طور کامل پرداخت می‌شود یا خیر، اظهار کرد: افزایش حقوق‌ها در آن بخش که ثابت بود و چهارصد هزار تومان در نظر گرفته شده بود اجرا شد و دستگاه‌هایی که تعلل داشتند با بخشنامه ویژه‌ای که ابلاغ شد پرداخت را انجام دادند.
 
وی ادامه داد: اما در مورد افزایش حقوق برای بازنشستگان و کارمندان دولت که بیش از چهارصد هزار تومان برای هریک از آنان است، به دستگاه‌ها اعلام شد تا احکام کارگزینی خود را داشته باشند و این ماه کل آن افزایشی را که مرتبط با حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت است را به خزانه واریز می‌کنیم منتها مشروط بر این است که دستگاه‌ها بتوانند احکامی را که باید دقیقا درباره میزان این افزایش باشد را اعلام کنند و به ما برسانند.
 
نوبخت تاکید کرد: اقدامی دیگر برای بازنشستگان این است که همسان سازی را برای آنان در سال جاری انجام دهیم و امیدواریم با انجام این اقدام که دولت برای آن حدود پنج هزار میلیارد تومان کنار گذاشته است از این ماه اجرایی شود.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه وظیفه ما در دولت جلوگیری از سخت شدن زندگی مردم است، افزود: دولت با تمهیدات خود به دنبال جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی مردم است، اما بنده اینجا از همکاران در بخش نظارتی طلب می‌کنم که وقتی دولت بیش از هزار و شصت میلیارد دلار صرفه نظر می‌کند و ارز کالا‌های اساسی را با قیمت ۴۲۰۰ تامین می‌کند تا به مردم فشاری وارد نشود، انتظار نداشته که در مبانی محاسباتی قیمت ارز نیمایی یا حتی ارز بازار آزاد باشد.
 
وی در پایان گفت: در بخش کنترل این چرخه محاسباتی قیمت‌ها همکاران من در بخش‌های  نظارتی با قدرت بیشتری عمل کنندتا بیش از پیش از فشار اقتصادی به مردم جلوگیری کنیم. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است