کد خبر: ۹۴۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: فناوری بلاکچین در ثبت های محرمانه مدیریت شهری قابل استفاده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهریار آل شیخ در همایش بلاکچین و کاربرد آن در کسب و کارهای شهری که در تالار شهر مشهد برگزار شد، موضوع بلاکچین را موضوع به روز و جذاب دانست و گفت: در ایران این موضوع مهم شده و فعالیت هایی در این خصوص شکل گرفته به نحوی که همزمان بحث های فقهی و حقوقی نیز مطرح شده هست. برخی ابهام دارند و در برخی مراکز دانشگاهی کار به شکل قوی دنبال میشود.
وی در ادامه با بیان اینکه مرکز نوآوری شهری مرکزی برای اجرایی شدن ایده ها است، گفت: مرکز نوآوری شهری هدفش ایجاد زیرساخت هایی است برای جامعه نوآور و اینکه ایده های خلاقانه را به واقعیت نزدیک تر نماید و ما را به نتیجه و بازار نزدیک کند به نحوی که شهرداری مشتری باشد.
وی در ادامه به دفتر ارتباط شهرداری و دانشگاه اشاره کرد و گفت: در راستای اعلام آمادگی برخی از شرکت‌های بخش خصوصی، محققان و شهروندان برای همکاری با شهرداری مشهد ارایه پرتال داده های باز به دو صورت open API و open Data، با هدف همکاری و ارتباطات شهرداری با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان انجام شده است 
که با تحقق کامل پورتال داده‌های بازOpen data و Open Api امکان دسترسی آسان و سریع به داده‌ها و اطلاعات و همچنین داده‌های مکانی شامل نقشه و... برای کاربران اعم از بخش دولتی و خصوصی، اساتید و محققان، دانشجویان و افراد حقیقی فراهم خواهد شد. 
به گفته وی انتظار می‌رود ضمن حذف نیاز به مراجعه حضوری، فرآیند دسترسی به داده‌های اطلاعات مکانی نیز تسریع شود. 
آل شیخ در خصوص استفاده از فناوری بلاکچین در مدیریت شهری گفت: در ثبت های محرمانه می توان از بلاکچین استفاده کرد؛ در مدیریت شهری هنوز جایی از این فناوری استفاده مشخصی نشده است اما در تبادلات بین دستگاهی می تواند مبنای رمزگذاری استفاده شود. 
*تاثیرات فناوری بلاکچین بر کسب و کارها
در ادامه معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: برگزاری این رویداد پیشنهاد دو جانبه ای از سوی شهرداری و دانشگاه آزاد است. 
خیرخواه در خصوص تکنولوژی بلاکچین و تاثیر آن بر آینده کسب و کارها و اینکه چگونه این فناوری میتواند کسب و کار و زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد، گفت: واقعیت این هست این روزها انقلابی اتفاق افتاده که تجارت های بزرگ از طریق شرکت های کوچک انجام میشود و این شرکت ها تحت تاثیر فناوری لاکچین به این مهم دست یافته اند؛ از جمله تاثیر این فناوری بر روی هزینه های عملیاتی شرکت ها است.
وی در خصوص دیگر تاثیرات فناوری بلاکچین اظهار کرد: صاحبان کسب و کار می توانند از این فناوری برای ایجاد محیط امن و نگهداری اطلاعات استفاده کنند.
خیرخواه همچنین در ادامه به افزایش بهره وری کارمندان اشاره کرد و گفت: افزایش بهره وری کارکنان از دو منظر استفاده آنان از فناوری که کارها با سرعت و دقت بهتر انجام میشود و دیگری از منظر ارزیابی عملکرد که نتایج کارها به صورت آنلاین منتشر میشود، توانسته است تاثیرپذیری فناوری را بر کسب و کارهای افراد نشان دهد.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در ادامه گسترش دسترسی به بازارهای بزرگتر ملی، بین المللی و منطقه ای و همکاری در توسعه خدمات و برون سپاری خدمات را جزو آخرین مواردی مطرح کرد که فناوری توانسته است بر کسب و کارهای افراد تاثیر بگذارد.
وی افزود: فناوری ذاتش تغییر و تحول هست و ما با بهره گیری از این فناوری باید بتوانیم از مزایای آن استفاده کنیم و لازم است شکل تاثیر از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
خیرخواه امیدواری کرد تا استفاده ازفناوری بلاکچین به صورت قانونی بتواند شرایط تحریم ها را به نفع کشورمان تغییر دهد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار