کد خبر: ۹۴۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
عضو کمیسیون برنامه بودجه در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت : ستاد تنظیم بازار باید با کنترل گرانی و ثبات قیمت ها در تامین کالاهای اساسی از مانور دلالان جلوگیری کند.
مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به ضرورت تنظیم بازار در آستانه ماه رمضان  گفت: قیمت  کالاهای اساسی به ویژه برنج طی هفته های اخیر روند صعودی یافته و به نظر می‌رسد سودجویان و دلالان تلاش می کنند با بهانه قرار دادن سیل فروردین ماه اقدام به افزایش قیمت این محصول کنند .

وی افزود:افزایش قیمت برنج ارتباطی به سیل اخیر ندارد، چرا که تا پس از نیمه فروردین ماه کار خزانه گیری برنج آغاز نمی‌شود  و افزایش های صورت گرفته بیشتر در جهت سودجویی دلالان و  بهره گیری از عدم نظارت و رها شدن بازار صورت می گیرد.

 نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:ستاد تنظیم بازار هم اکنون باید در بازار نقش آفرینی کنند و از افزایش قیمت محصولات اساسی جلوگیری نماید .


 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد:در آستانه ماه مبارک رمضان باید قیمت کالاهای اساسی و نحوه مدیریت بازار به گونه‌ای باشد که دلالان و سودجویان نتوانند از آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: هر چند دولت طرح توزیع کالاهای اساسی با قیمت ترجیحی را ارائه کرده است اما باید اثرات اجرای این طرح با کاهش و ثبات قیمت‌ها در بازار  توام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.
نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

نسخه تجویزی اقتصاددانان برای خروج از رکود چیست؟

گزارش اخیر مرکز آمار با وجود آنکه از تکرار رشد منفی اقتصادی خبر می دهد اما بیانگر آن است شتاب رشد اقتصادی نسبت به پاییز سال گذشته کندتر شده است، با این وجود کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از مشاغل مولد ، کنترل نرخ ارز و جلوگیری از انحراف سرمایه و پول پاشی لازمه عمیق تر نشدن رکود است