کد خبر: ۹۴۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
عضو کمیسیون برنامه بودجه در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت : ستاد تنظیم بازار باید با کنترل گرانی و ثبات قیمت ها در تامین کالاهای اساسی از مانور دلالان جلوگیری کند.
مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به ضرورت تنظیم بازار در آستانه ماه رمضان  گفت: قیمت  کالاهای اساسی به ویژه برنج طی هفته های اخیر روند صعودی یافته و به نظر می‌رسد سودجویان و دلالان تلاش می کنند با بهانه قرار دادن سیل فروردین ماه اقدام به افزایش قیمت این محصول کنند .

وی افزود:افزایش قیمت برنج ارتباطی به سیل اخیر ندارد، چرا که تا پس از نیمه فروردین ماه کار خزانه گیری برنج آغاز نمی‌شود  و افزایش های صورت گرفته بیشتر در جهت سودجویی دلالان و  بهره گیری از عدم نظارت و رها شدن بازار صورت می گیرد.

 نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:ستاد تنظیم بازار هم اکنون باید در بازار نقش آفرینی کنند و از افزایش قیمت محصولات اساسی جلوگیری نماید .


 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد:در آستانه ماه مبارک رمضان باید قیمت کالاهای اساسی و نحوه مدیریت بازار به گونه‌ای باشد که دلالان و سودجویان نتوانند از آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: هر چند دولت طرح توزیع کالاهای اساسی با قیمت ترجیحی را ارائه کرده است اما باید اثرات اجرای این طرح با کاهش و ثبات قیمت‌ها در بازار  توام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

سیل در روستای صراخیه شهرستان شادگان/ تصاویر

روستای صراخیه در استان خوزستان و در شهرستان شادگان، در بخش خنافره و در دهستان ناصری، و در دل تالاب بین المللی شادگان است که همچنان در گیر سیلاب می باشد و مردم این روستا همچنان روز های سختی را سپری می کنند.
قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

قیمت کالاهای اساسی به وقت سفره افطار رمضان 98

با وجود شروع ماه رمضان قیمت کالاهای اساسی و مایحتاج مردم همچنان در سطح بالایی از قیمت ها قرار دارد و درحالی مردم پای سفره ماه رمضان خواهند نشست که تجربه های نوینی در قیمت گوشت ، مرغ ، خرما ، تن ماهی و ماکارانی از سرخواهند گذراند.