کد خبر: ۹۴۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با شهر فردا:
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه انجمن های علمی رسالت ملی دارند، گفت: یکی از کارکردهای انجمن های علمی داشتن رسانه ای مستقل است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،دکتر سید سعیدرضا عاملی رنانی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با «شهر فردا»،پیرامون وجود رسانه ای مجزا در انجمن های علمی گفت: یکی از کارکردهای انجمن های علمی داشتن رسانه ای مستقل است. همچنین انجمن های علمی رسالتی ملی و مسئولیتی بین المللی دارند لذا طبیعتا بر اساس این دو رسالت بزرگ از طریق پرتال و ژرنال علمی کار رسانه ای هم انجام می دهند.   
 
وی در گفتگو با «شهر فردا»،اظهار داشت:نوع کار رسانه ای انجمن ها با رسانه های دیگر متفاوت است و بروز و ظهور فعالیت انجمن ها در رسانه های علمی بیشتر از طریق ژورنال های علمی نمایان می شود.   
 
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون فعالیت رسانه ای در انجمن های علمی، تصریح کرد: تامین نیاز اعضای انجمن ها که شامل اساتید و پژوهشگران عرصه علم و ادب می باشند از اولویت های انجمن های علمی است که خروجی مقالات آنها را می توان در ژورنالهای علمی پژوهشی شاهد بود.  
 
وی خاطر نشان ساخت: به عنوان مثال از انجمن علمی ارتباطات با وجود 3 فصلنامه که هر فصلنامه عملکردی بالای 3 به خود اختصاص داده، دیگر انتظار وجود رسانه ای مانند یک روزنامه نمی رود چرا که این انجمن علمی خود رسانه‌ای گویا با ارائه مطالبی علمی است.  

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

احیای شب نوزدهم ماه رمضان/ تصاویر

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان در حرم حضرت معصومه (س)
آئین نکوداشت استاد جمشید مشایخی در فرهنگستان هنر برگزار شد

آئین نکوداشت استاد جمشید مشایخی در فرهنگستان هنر برگزار شد

آئین نکوداشت استاد جمشید مشایخی با حضور اساتید عرصه هنر در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۸ در فرهنگستان هنر برگزار شد .