کد خبر: ۹۴۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
رئیس شورای شهر تهران گفت: افزایش قیمت آب در مناطق آسیب‌پذیر کمتر از 10 درصد و برای سایر مناطق 20 درصد است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی‌رفسنجانی در صد و سی و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در ارتباط با افزایش تعرفه آب در پایتخت، گفت:  این مسئله در سه بازه مصرف تعریف شده است، بازه زیر 15 مترمکعب، 15 تا 30 مترمکعب و بالای 30 مترمکعب مصرف در نظر گرفته شده است.  
 
وی افزود: عمده افزایش تعرفه‌ها و آبونمان در زمینه بازه مصرف بالای 30 مترمکعب است و افزایش آب و تعرفه با دو هدف خودکنترلی پرمصرف‌ها و هزینه در زیرساخت شهر انجام گرفته است.  
 
هاشمی با تأکید بر اینکه حواسمان به اقشار آسیب‌پذیر بوده است، گفت: بیشترین میزان آبونمان و تعرفه مربوط به مناطق، یک، 2، 3، 4، 5،، 8 و 22 بوده و کمترین آبونمان مربوط به 15، 16، 17، 18، 19، 20 و 21 است.  
 
وی بیان داشت: تعرفه‌ آبونمان آب در مناطق آسیب‌پذیر یک دهم مناطق دیگر است و در واقع بیشترین فشار بر روی بخش اسراف‌کننده خواهد بود.
 
به گفته هاشمی، افزایش آبونمان برای اقشار آسیب‌پذیر کمتر از 10 درصد و برای مصرف‌کننده‌های بالا 20 درصد خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .