کد خبر: ۹۴۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
رئیس شورای شهر تهران گفت: افزایش قیمت آب در مناطق آسیب‌پذیر کمتر از 10 درصد و برای سایر مناطق 20 درصد است.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی‌رفسنجانی در صد و سی و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در ارتباط با افزایش تعرفه آب در پایتخت، گفت:  این مسئله در سه بازه مصرف تعریف شده است، بازه زیر 15 مترمکعب، 15 تا 30 مترمکعب و بالای 30 مترمکعب مصرف در نظر گرفته شده است.  
 
وی افزود: عمده افزایش تعرفه‌ها و آبونمان در زمینه بازه مصرف بالای 30 مترمکعب است و افزایش آب و تعرفه با دو هدف خودکنترلی پرمصرف‌ها و هزینه در زیرساخت شهر انجام گرفته است.  
 
هاشمی با تأکید بر اینکه حواسمان به اقشار آسیب‌پذیر بوده است، گفت: بیشترین میزان آبونمان و تعرفه مربوط به مناطق، یک، 2، 3، 4، 5،، 8 و 22 بوده و کمترین آبونمان مربوط به 15، 16، 17، 18، 19، 20 و 21 است.  
 
وی بیان داشت: تعرفه‌ آبونمان آب در مناطق آسیب‌پذیر یک دهم مناطق دیگر است و در واقع بیشترین فشار بر روی بخش اسراف‌کننده خواهد بود.
 
به گفته هاشمی، افزایش آبونمان برای اقشار آسیب‌پذیر کمتر از 10 درصد و برای مصرف‌کننده‌های بالا 20 درصد خواهد بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

بازدید شهردار تهران از دستاوردهای ساخت داخل شرکت بهره برداری مترو

صبح امروز شهردار تهران، رئیس شورای شهر و معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از پایانه فتح آباد در جنوب تهران بازدید کردند.
علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

علت مخالفت مدیریت شهری با دائمی شدن تصویب لایحه ارزش افزوده

لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده که طبق آن بخشی از اختیارات شوراهای اسلامی و مدیریت شهری از آنان گرفته شده انتقادهایی را ازسوی شهرداری ها وشوراها به دنبال داشته است.