کد خبر: ۹۳۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاددر گفتگو با شهرفردامطرح کرد
عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد گفت : عرضه کالاهای اساسی با قیمت ترجیحی و فروش های فوق العاده با عاملیت ستاد تنطیم بازار در آستانه ماه مبارک رمضان به کنترل قیمت ها خواهند پرداخت.
احمد انارکی محمدی عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به وضعیت بازار در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: نماینده وزارت صنعت معدن و تجارت از عرضه کالاهای اساسی با قیمت های ترجیحی برای خانوارهای آسیب پذیر خبر داده است .

وی  خاطر نشان کرد: وزارت صنعت معدن و تجارت مقرر کرده است با موافقت کارگروه ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی و مصرفی خانوارها در ماه مبارک رمضان طیف طرح ویژه ای با عنوان نظارت بر بازار با قیمت های مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد .

این نماینده تصریح کرد: در این طرح که مقرر شده از دهم اردیبهشت ماه تا هفدهم خرداد ماه به کار خود ادامه دهد ،با هدف بازگردان نسبی ثبات و آرامش قیمت ها در ماه مبارک رمضان  کالاهای اساسی توزیع شود .

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس تاکید کرد: بر اساس گزارش های رسیده به کمیسیون اقتصادی کارگروه‌هایی ستاد تنظیم بازار هر استان با توجه به شرایط و مناطق مورد نیاز اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های طرح ضیافت و یا فروش و فوق العاده خواهند کرد تا کالاهای اساسی نظیر برنج روغن گوشت و مرغ با قیمت های مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد.

انارکی محمدی همچنین در پاسخ به این سوال که تعریف دولت از دهک‌های آسیب پذیر با شرایط کنونی جامعه چگونه است ؟ خاطرنشان کرد: مشخص است با افزایش گرانی‌ها تامین کالاهای اساسی برای قشر وسیع‌تری از مردم امکان‌پذیر نیست و نباید توزیع کالاها و طرح نظارت بر بازار تنها مختص خانواده‌های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد قرار گیرد چرا که اکنون بخش قابل‌توجهی از طبقات متوسط کشور نیز برای تامین مواد مصرفی مورد نیاز خود در ماه مبارک رمضان با چالش روبرو هستند.

 وی همچنین تاکید کرد :در کمیسیون اقتصادی به نماینده قانونی دولت تذکر داده شده در حجم بالا و در توزیع فراوان به گونه ای که از چسبندگی قیمت‌ها کاسته شود اقدام به توزیع کالاهای اساسی کنند تا قشر وسیع‌تری از مردم بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تهیه کنند
برچسب ها: رمضان ، گرانی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.