کد خبر: ۹۳۹۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاددر گفتگو با شهرفردامطرح کرد
عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد گفت : عرضه کالاهای اساسی با قیمت ترجیحی و فروش های فوق العاده با عاملیت ستاد تنطیم بازار در آستانه ماه مبارک رمضان به کنترل قیمت ها خواهند پرداخت.
احمد انارکی محمدی عضو ناظر مجلس در شورای اقتصاد  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به وضعیت بازار در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: نماینده وزارت صنعت معدن و تجارت از عرضه کالاهای اساسی با قیمت های ترجیحی برای خانوارهای آسیب پذیر خبر داده است .

وی  خاطر نشان کرد: وزارت صنعت معدن و تجارت مقرر کرده است با موافقت کارگروه ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی و مصرفی خانوارها در ماه مبارک رمضان طیف طرح ویژه ای با عنوان نظارت بر بازار با قیمت های مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد .

این نماینده تصریح کرد: در این طرح که مقرر شده از دهم اردیبهشت ماه تا هفدهم خرداد ماه به کار خود ادامه دهد ،با هدف بازگردان نسبی ثبات و آرامش قیمت ها در ماه مبارک رمضان  کالاهای اساسی توزیع شود .

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس تاکید کرد: بر اساس گزارش های رسیده به کمیسیون اقتصادی کارگروه‌هایی ستاد تنظیم بازار هر استان با توجه به شرایط و مناطق مورد نیاز اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های طرح ضیافت و یا فروش و فوق العاده خواهند کرد تا کالاهای اساسی نظیر برنج روغن گوشت و مرغ با قیمت های مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد.

انارکی محمدی همچنین در پاسخ به این سوال که تعریف دولت از دهک‌های آسیب پذیر با شرایط کنونی جامعه چگونه است ؟ خاطرنشان کرد: مشخص است با افزایش گرانی‌ها تامین کالاهای اساسی برای قشر وسیع‌تری از مردم امکان‌پذیر نیست و نباید توزیع کالاها و طرح نظارت بر بازار تنها مختص خانواده‌های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد قرار گیرد چرا که اکنون بخش قابل‌توجهی از طبقات متوسط کشور نیز برای تامین مواد مصرفی مورد نیاز خود در ماه مبارک رمضان با چالش روبرو هستند.

 وی همچنین تاکید کرد :در کمیسیون اقتصادی به نماینده قانونی دولت تذکر داده شده در حجم بالا و در توزیع فراوان به گونه ای که از چسبندگی قیمت‌ها کاسته شود اقدام به توزیع کالاهای اساسی کنند تا قشر وسیع‌تری از مردم بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تهیه کنند
برچسب ها: رمضان ، گرانی ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

ایران در حال پشت سر گذاشتن اقتصاد نفتی است

استادیار دانشگاه امام باقر (ع) با اشاره به اقتصاد نفت پایه که شکننده ترین عنصر اقتصاد کشور بوده گفت: همانطور که امروز از تجارب نیروهای دفاعی در کشور برای صنایع خودروسازی و قطعه سازی استفاده می شود با انتقال این تجربیات در یک سیستم هم افزا همه می توانند از این ظرفیت در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است

نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.