کد خبر: ۹۳۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
عضو کمیسیون اقتصادی در گفتگو با شهر فردا
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : مجلس برای کنترل گرانی ها طرح تفکیک وزارتخانه های معدن و تجارت را در دستور کار قرار داده تا با تشکیل وزارت بازرگانی به رها بودن بازار و رشد خودسرانه قیمت ها خاتمه دهد.
سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با اشاره به وضعیت رشد قیمت‌ها و گرانی گفت :هر چند پاره ای از اقدامات برای کنترل گرانی پیش از تعطیلات نوروز صورت گرفت اما به نظر می‌رسد بازار آشفته و قیمت ها به حال خود رها شده است چراکه تدبیری از سوی مسئولین برای کنترل قیمت‌ها دیده نمی شود.

 وی خاطر نشان کرد: سیاست دولت برای کنترل قیمت مرغ نشان داد در صورتی که اراده واقعی برای کنترل قیمت قیمت و کاهش فشار بر معیشت مردم وجود داشته باشد امکان تحقق آن وجود دارد .


نماینده فلاورجان در مجلس همچنین خاطر نشان کرد: از آنجا که  افزایش قیمت دلار و رشد آن درآمد قابل توجهی نصیب دولت می کندذ،به نظر می رسد مصلحت کنونی بازار از سوی دولت گرانی های بی ضابطه و عدم کنترل قیمت‌ها به ویژه قیمت دلار تشخیص داده شده است.

این نماینده مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که مجلس برای کنترل گرانی ها چه دستور کاری دارد؟تاکید کرد: با وجود مخالفت دولت، مجلس طرح تفکیک وزارت صنعت معدن و تجارت را ارائه کرد ،چرا که به نظر می رسد در شرایط کنونی برای تنظیم بازار  تشکیل وزارتخانه بازرگانی ضرورت دارد تا بتواند بازار را از حالت یله و رها های کنونی خارج کند.
برچسب ها: گرانی ، دلار ، مجلس ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.