کد خبر: ۹۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
شهردار علی‌آبادکتول گفت:۶۳۰ واحد از باد و باران اخیر خسارت خورده بودند که پرونده بیمه آنها تشکیل شده است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ابوذر اسفندیاری‌پور پیش از ظهر امروز در گفت‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: بارندگی‌های اخیر در کنار مشکلات و خسارت‌هایی که برای مردم مناطق سیل‌زده به وجود آورد اتحاد و همبستگی ملی را متبلور کرده است.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های کلان که به وجود آمده امیدواریم خسارت‌های ناشی از سیل را کمتر شاهد باشیم.

شهردار علی‌آبادکتول تاکید کرد: ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه برای سال ۱۳۹۷ در نظر گرفته شده بود که شهرداری علی‌‍آبادکتول ۱۷ میلیارد و ۵۴۴ میلیون تومان محقق شد و بالغ بر ۳ میلیارد تومان افزایش عملکرد بودجه را شاهد بودیم.

اسفندیاری‌پور گفت: سهم بودجه عمرانی ۵۴ درصد و سهم بودجه جاری ۴۵ درصد در سال ۱۳۹۷ بود و ۲۴ درصد بیشتر از بودجه عملکرد داشتیم.

وی متذکر شد: تحقق این بودجه در حالی بود که  در سال ۱۳۹۶،  ۲ میلیارد و ۵۰۰ از محل کمک‌های وزارت کشور و تبصره ۳۹ اعتبار به حساب شهرداری علی‌آبادکتول واریز شد که این اعتبارات را در سال ۱۳۹۷ نداشتیم.

شهردار علی‌آبادکتول افزود: 2 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز بدهی تا پایان سال ۱۳۹۷ داریم که این عدد ۱۴ درصد بودجه شهرداری علی‌آبادکتول است که کمترین میزان بدهی در چند سال اخیر است.

اسفندیاری‌پورگفت: در سال ۱۳۹۸، ۱۹ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری علی‌آبادکتول مصوب شده که ۳۱ درصد رشد را نشان می‌دهد که تحقق این اعتبار در سال‌های اخیر بی‌سابقه است.

وی خاطرنشان کرد:  در سال گذشته لایروبی کانال رودخانه «الازمن» انجام شد که این امر منجر به آن شد که آبگرفتگی گسترده در شهر نداشته باشیم و از سویی بیمه منازل مسکونی در برابر حوادث مثل باد، طوفان و زلزله بود و ۱۰ هزار واحد مسکونی بی‌نام بیمه شدند.

شهردار علی‌آبادکتول افزود: ۶۳۰ واحد از باد و باران اخیر خسارت خورده که پرونده بیمه آنها تشکیل شده است، میزان این بیمه ۱۰ میلیون تومان برای منزل و ۵ میلیون تومان برای اسباب و اثاثیه است.

اسفندیاری‌پور گفت:  امسال قصد داریم فاز دوم جاده سلامت را به پایان برسانیم که از سه‌راهی «کردآباد» تا پشت ایران خودرو این پروژه در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به یک میلیارد تومان در انتهای ولی عصر، ۳۰ متری شمالی و انتهای «جنگلده» برای جمع‌آوری آب‌های سطحی هزینه شده است.

شهردار علی‌آبادکتول  تاکید کرد: سال گذشته نهضت پیاده‌روسازی در سطح شهر انجام دادیم و ۷۰۰ میلیون تومان برای این امر هزینه شد.

اسفندیاری‌پور گفت: بازآفرینی شهری را امسال در علی‌آبادکتول دنبال می‌کنیم و دولت اعتبارات خوبی را در نظر گرفته شده است که در استان دو شهر گرگان و گنبدکاووس برای بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده بود که سه شهر از جمله علی‌آبادکتول به آن اضافه شده است.

 وی تاکید کرد: محله «نوده‌کتول» را برای برای بازآفرینی در نظر گرفتیم و همچنین از محل این طرح به دنبال دریافت قیر رایگان هستیم.

شهردار علی‌آبادکتول افزود: یک هزار و ۲۰۰ تن قیر برای معابر و آسفالت شهر علی‌آبادکتول نیاز داریم و خوش‌بین هستیم از محل بازآفرینی شهری بتوانیم این میزان قیر را تامین کنیم
برچسب ها: شهر ، علی آباد ، سیل ، شهر فردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.