کد خبر: ۹۳۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۲ میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی جهان از بین رفته‌ است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محققان موسسه منابع جهانی با بیان اینکه طی سال گذشته میلادی حدود ۱۲ میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی جهان به وسعت کره شمالی از بین رفته است، اظهار کردند: سلامت کره زمین در معرض خطر است و مناطق جنگلی در جهان در وضعیت اضطراری قرار دارند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تخریب جهانی پوشش درختان شامل از بین رفتن حدود ۳.۶ میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی اولیه است که از درختانی تنومند، کهنسال و دست‌نخورده برخوردار است و میزان کربن بیشتری را جذب می‌کند.

در سال ۲۰۱۸ برزیل بیشترین میزان از جنگل‌های استوایی اولیه خود را از دست داده که حدود ۱.۳ میلیون هکتار برآورد شده‌ است. پس از آن جمهوری کنگو در رتبه بعدی قرار می‌گیرد.
 
به گفته کارشناسان، جنگل‌ها موثرترین قدرت دفاعی بشر در برابر تغییرات اقلیمی و از بین رفتن تنوع زیستی به حساب می‌آیند اما پدیده جنگل‌زدایی و پیامدهای ناشی از آن تشدید شده‌ است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

چگونه حمل و نقل ریلی کشور را بومی سازی کنیم؟

حمل و نقل ریلی یکی از بخشهای مهم حمل و نقل، در عرصه اقتصادی صنعتی و اجتماعی کشور هاست که هر چه تیراژ خرید محصولات وارداتی افزایش یابد به همان میزان بومی سازی و تولید آنها در کشور تسریع خواهد شد.
چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

چگونه حاشیه نشینی توسعه شهرها را تهدید می کند؟

کارشناسان معتقدند با افزایش گرانی و تورم رشد حاشیه نشینی در شهرها سرعت گرفته و شاخص های توسعه شهری را تهدید می کند.