کد خبر: ۹۳۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۲ میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی جهان از بین رفته‌ است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محققان موسسه منابع جهانی با بیان اینکه طی سال گذشته میلادی حدود ۱۲ میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی جهان به وسعت کره شمالی از بین رفته است، اظهار کردند: سلامت کره زمین در معرض خطر است و مناطق جنگلی در جهان در وضعیت اضطراری قرار دارند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تخریب جهانی پوشش درختان شامل از بین رفتن حدود ۳.۶ میلیون هکتار از جنگل‌های استوایی اولیه است که از درختانی تنومند، کهنسال و دست‌نخورده برخوردار است و میزان کربن بیشتری را جذب می‌کند.

در سال ۲۰۱۸ برزیل بیشترین میزان از جنگل‌های استوایی اولیه خود را از دست داده که حدود ۱.۳ میلیون هکتار برآورد شده‌ است. پس از آن جمهوری کنگو در رتبه بعدی قرار می‌گیرد.
 
به گفته کارشناسان، جنگل‌ها موثرترین قدرت دفاعی بشر در برابر تغییرات اقلیمی و از بین رفتن تنوع زیستی به حساب می‌آیند اما پدیده جنگل‌زدایی و پیامدهای ناشی از آن تشدید شده‌ است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.