کد خبر: ۹۳۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷
معاون وزیر کار توجه به مثلث اشتغال فراگیر، رفاه جامعه و پایداری صندوق ها را راهکار کلیدی رونق تولید دانست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری اعلام برنامه های هفته کارگر گفت: شعار سال یعنی رونق تولید در تداوم شعار سال قبل مبنی بر حمایت از تولید ملی، کلید واژه‌ای است که تحریم‌ها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.
 
وی با یادآوری اینکه این کلیدواژه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز برای بازگشت به تولیدات داخل مورد توجه قرار گرفته است، افزود: دولت وظیفه زمینه سازی و تسهیل گری تولید را بر عهده دارد و ملت نیز از جهت ایفای وظایف کارگری و کارفرمایی در بالا بردن کیفیت تولید و همچنین مصرف کالای داخلی عهده دار مسئولیت است.
 
معاون وزیر کار تقویت اعتماد عمومی و همبستگی ملی را ضروری دانست و ادامه داد: مثلث اشتغال فراگیر، رفاه جامعه و پایداری صندوق‌ها باید با نگاه بلند مدت مدنظر باشد تا با اصلاح بسیاری از ساختارها شاهد رونق تولید باشیم.
 
صادقی فر به سر فصل برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: بر همین مبنا بسیاری از برنامه‌ها ، سیاست‌ها و فرآیندها باز مهندسی شد.
 
معاون وزیر کار آغاز مباحث مربوط به شفافیت از جمله اعلام اسامی اعضای هیات مدیره شرکت‌های تابعه و همچنین جوانگرایی را در این راستا ارزیابی کرد و گفت: نخبه گرایی و فساد ستیزی دو اصل مهم در بیانیه گام دوم است که در وزارتخانه مورد توجه قرار گرفته و تلاش داریم با سپردن امور به نیروهای جوان به مرور همین جوانان سکان امور را بر عهده گیرند.
 
صادقی فر همچنین با بیان اینکه وزارت کار تلاش کرده تا از جنبه های مختلف از نیروی کار دفاع کند، ادامه داد: بخشی از این این دفاع در زمینه مزد بود و با توجه به عقب ماندگی دستمزد کارگران از تورم تلاش شد تا بخشی از هزینه‌ها در قالب افزایش دستمزد جبران شود.
 
وی همچنین به اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حمایت از کارگران و آسیب دیدگان سیل اخیر اشاره کرد و افزود: بلافاصله بعد از سیل ستاد بحران در وزارتخانه تشکیل شد گرچه برای ما به طور مستقیم وظیفه‌ای در شرایط بحران تعریف نشده است.
 
وی گفت: در بحث برقراری بیمه بیکاری و حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده در قالب استمهال بدهی‌ها و بخشودگی جرائم و همچنین اعطای وام تصمیماتی اتخاذ شد برای نمونه در یکی دو هفته اول ۳۳ هزار وام پرداخت شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

مصطفی قلی‏خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر بتوان اطلاعات دقیقی از خانه‌های خالی به دست آورد، به‌طور قطع اخذ مالیات از آنها به نفع بازار مسکن خواهد بود.
ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های کوچک مقیاس خبر داد و گفت: شهرداری نقش تسهیل گری ساخت این خانه ها را برعهده دارد.