کد خبر: ۹۳۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۶
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد از نوسازی 90 درصد از ماشین آلات جمع آوری زباله در مشهد خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی یعقوبی در مراسم روز جهانی زمین پاک که با حضور رییس و اعضای شورای شهر، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی برگزار شد، گفت: تغییر روش زندگی و انقلاب صنعتی برداشت بی رویه از منابع زمین و تولید ضایعات و آلودگی محیط زیست را به دنبال داشته است که اگر این ضایعات کنترل نشود زمین قابل سکونت نخواهد بود.
وی افزود: روز زمین پاک با هدف توجه دادن مردم به حفظ محیط زیست و تولید کمتر پسماند و ضایعات نامگذاری شده است.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات برای حفظ محیط زیست کاهش تولید زباله و بازیافت زباله است، اظهار کرد: مردم باید بدانند که منابع محدودی در اختیار ماست لذا باید در بازچرخی مواد به نحوی عمل کنیم که زمین کمتر آلوده شود و زباله ها در در یک فرآیند به مواد قابل مصرف تبدیل شوند.
یعقوبی ادامه داد: اولین مرحله بازیافت زباله ها تفکیک زباله های خشک از مبدا است که کمک خواهد کرد چرخه بازیافت به نحوه مناسب انجام شود لذا خانواده ها به عنوان بزرگترین تولید کنندگان زباله باید پای کار بیایند.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: مشارکت شهروندان در تفکیک زباله های خشک از مبدا نیاز به فرهنگسازی دارد که اقداماتی در این زمینه از جمله آموزش دانش آموزان در 250 مدرسه تحت عنوان پاکیاران انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در کنار فرهنگسازی ناوگان و تجهیزات جمع آوری پسماند نیز باید نوسازی و توسعه یابد، اظهار کرد: در این مسیر تاکنون 90 درصد از ماشین آلات جمع آوری زباله نوسازی و امروز نیز 21 دستگاه خودرو مکانیزه جمع آوری پسماند جدید با هزینه 61 میلیارد ریال به ناوگان سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد افزوده شد.
وی گفت: همچنین اولین مرکز مکانیزه تفکیک پسماند خشک نیز با ظرفیت 25 تن در روز به بهره برداری رسید که به دنبال ایجاد مرکزی با ظرفیت 100 تن هستیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.