کد خبر: ۹۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان از نفوذ ۱۰۸ میلیون متر مکعب آب به سفره‌های زیرزمینی کرمان در پی بارندگی‌های اخیر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی رجبی زاده در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان بیان داشت: بارشهای اخیر برای استان کرمان و کشور فرصت خوبی محسوب می‌شود.

وی افزود: حدود ۱۰.۵ میلیون هکتار منابع طبیعی در شمال استان کرمان وجود دارد که میزان بارندگی سال زراعی جاری در این منطقه ۲۲ میلیارد متر مکعب است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: طی بارش‌های اخیر در هفت هزار و ۴۱۲ سازه آبخیزداری ۳.۲ میلیارد متر مکعب روان آب وجود داشت که ۳۶۰ میلیون متر مکعب آن مدیریت شده و ۱۰۸ میلیون متر مکعب نفوذ به سفره‌های زیرزمینی را شاهد بودیم.

وی بیان داشت: در شمال استان کرمان حدود ۱۱ درصد حوزه آبخیزداری وجود دارد که باعث شده بتوانیم ۳۶۰ میلیون مترمکعب روان آب را کنترل کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان به حوزه آبخیز بند مملکت شهر کرمان اشاره کرد و گفت در سال ۹۰ مطالعه در خصوص این منطقه انجام شده که ۴۳ هزار هکتار مساحت این حوضچه است. با توجه به ۱۶۲ میلی‌متر بارندگی و ۱۰.۵ میلیون متر مکعب حجم روان آب‌های این منطقه سبب شده که تهدیدی برای شهرکرمان باشد.

رجبی‌زاده گفت: بر طبق مطالعاتی که انجام گرفته باید ۲۵ سازه سنگ سیمانی هلالی بزرگ و سه پخش سیلاب بزرگ در این منطقه به وجود آید که هزینه‌ای بالغ بر ۳۸ میلیارد تومان در بر دارد که اولویت با منطقه ده بالا است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.