کد خبر: ۹۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان از نفوذ ۱۰۸ میلیون متر مکعب آب به سفره‌های زیرزمینی کرمان در پی بارندگی‌های اخیر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی رجبی زاده در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان بیان داشت: بارشهای اخیر برای استان کرمان و کشور فرصت خوبی محسوب می‌شود.

وی افزود: حدود ۱۰.۵ میلیون هکتار منابع طبیعی در شمال استان کرمان وجود دارد که میزان بارندگی سال زراعی جاری در این منطقه ۲۲ میلیارد متر مکعب است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: طی بارش‌های اخیر در هفت هزار و ۴۱۲ سازه آبخیزداری ۳.۲ میلیارد متر مکعب روان آب وجود داشت که ۳۶۰ میلیون متر مکعب آن مدیریت شده و ۱۰۸ میلیون متر مکعب نفوذ به سفره‌های زیرزمینی را شاهد بودیم.

وی بیان داشت: در شمال استان کرمان حدود ۱۱ درصد حوزه آبخیزداری وجود دارد که باعث شده بتوانیم ۳۶۰ میلیون مترمکعب روان آب را کنترل کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان به حوزه آبخیز بند مملکت شهر کرمان اشاره کرد و گفت در سال ۹۰ مطالعه در خصوص این منطقه انجام شده که ۴۳ هزار هکتار مساحت این حوضچه است. با توجه به ۱۶۲ میلی‌متر بارندگی و ۱۰.۵ میلیون متر مکعب حجم روان آب‌های این منطقه سبب شده که تهدیدی برای شهرکرمان باشد.

رجبی‌زاده گفت: بر طبق مطالعاتی که انجام گرفته باید ۲۵ سازه سنگ سیمانی هلالی بزرگ و سه پخش سیلاب بزرگ در این منطقه به وجود آید که هزینه‌ای بالغ بر ۳۸ میلیارد تومان در بر دارد که اولویت با منطقه ده بالا است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

آزادی مشروط بیت کوین نیاز به تصویب قوانین مکمل دارد

یک کارشناس اقتصادی گفت : با وجود آنکه استفاده از بیت کوین در شرایط تحریمی می تواند راهگشا باشد ، با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با زبان انگلیسی و بلاکچین امکان کلاهبرداری و فرارهای مالیاتی باید با تصویب قوانین مکمل دیده شود.
مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

مجلس اصلاح نظام بانکی را با طرح جامع بانکداری اسلامی کلید زد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به لایحه بانکداری اسلامی گفت:لایحه بانکداری اسلامی تا پایان هفته نهایی شده و برای ارائه در صحن آماده خواهد شد.