کد خبر: ۹۳۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
رئیس شورای شهر همدان عنوان کرد
رئیس شورای شهر همدان از تداوم فعالیت نیروهای شهرداری همدان در مناطق سیل زده لرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کامران گردان در جلسه اعضای شورای شهر همدان بر همکاری و همیاری شهروندان همدانی و مدیریت شهری همدان برای کمک به مردم سیل زده لرستان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه همدان در روزهای نخست نوروز درگیر سیل بود، یادآور شد: اکیپ‌هایی برای کمک به حادثه سیل زدگان لرستان از شهرداری همدان اعزام شد که هم اکنون در شهرستان چگنی مشغول خدمات رسانی و کمک به هموطنان هستند.

رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه مدیران استان همدان و در رأس آنها استاندار به طور جدی پای کار بوده و در کمک به شهرستان چگینی با تمام وجود تلاش می‌کنند، اضافه کرد: طی بازدید میدانی از منطقه و گفتگو با اهالی چگنی مردم از خدمت رسانی پرسنل شهرداری‌های همدان، ملایر و نهاوند رضایت داشتند.

همدان معین منطقه چگنی از استان لرستان است

کامران گردان با بیان اینکه همدان معین منطقه چگنی از استان لرستان است، افزود: نیروهای شهرداری همدان تا زمانی که لازم باشد در منطقه حضور خواهند داشت و تلاش خود را برای پاکسازی و لایروبی آثار گل و لای و بهسازی معابر و اماکن آسیب دیده به کار خواهند برد تا وضعیت منطقه به حالت عادی برگردد.

گردان گفت: مدیریت شهری همدان از هیچ اقدامی برای خدمت رسانی به مردم این مناطق سیل زده کوتاهی نخواهد کرد و در صورت نیاز زمان فعالیت برای خدمت‌رسانی بیشتر به هموطنان در این مناطق ادامه خواهد داشت.

گردان با اشاره به اینکه بحران در زندگی هموطنان سیل زده، پس از فروکش کردن سیل آغاز می‌شود، افزود: متأسفانه شاهد آسیب‌های زیادی در شهرهای سیل زده کشور هستیم و صدمات سنگین وارد شده به محل سکونت، کشاورزی و دامداری و زیرساخت‌های این مناطق، با فروکش کردن آب، تازه نمایان می‌شود که پس از بحران نباید هموطنان را تنها گذاشت.

نایب‌رئیس شورای شهر همدان نیز ضمن ابراز همدردی با هموطنان شهرهای سیل زده لرستان و خوزستان و گلستان گفت: مردم ایران همیشه در صحنه‌های مختلف در کنار مسئولین پای کار بودند که در حادثه اخیر نیز با حضور در مناطق سیل زده به کمک هموطنان خود شتافتند.

حمید بادامی نجات به اقدامات مردم استان همدان و مدیریت شهری در خصوص کمک به شهرهای سیل زده چگنی اشاره کرد و افزود: این کمک‌ها توسط شهرداری همدان در استان گلستان نیز ادامه داشت.

بادامی نجات به عنوان نماینده عضو شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: در شورای عالی استان‌ها هم به دنبال این هستیم که شوراها در جهت خدمت به مردم به اهداف بالایی برسند.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز افزود: آنچه که از دست شهروندان همدانی بر می‌آمد در کمک به هموطنان سیل زده انجام شد و خالصانه پای کار بودند و هم اکنون نیز در حال خدمات دهی و کمک به این مناطق هستند.

حسین قراباغی گفت: با توجه به اینکه همدان استان معین در منطقه چگنی برای کمک به مردم سیل زده و ساخت و ساز این است نیروهای خدماتی و امدادی همدان در منطقه حضور یافته و اقداماتی را انجام دادند.

قراباغی ادامه داد: فعالیت و تلاش نیروهای خدماتی شهرداری همدان در مناطق سیل زده قابل تقدیر است چرا که به موقع وارد عمل شده و مشکلات و موانع را تا حدودی رفع کردند و ما اعضای شورا به نمایندگی از مردم شهر در پارلمان محلی بر حسب وظیفه نظارتی که بر شهرداری داریم و حس همدردی با سیل زدگان در این منطقه حضور یافتیم.

دست در دست هم مناطق سیل زده را آباد می‌کنیم

قراباغی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی دقیق و صحیح می‌توان منابع را به مدیریت کرد، اظهار داشت: حوادث اخیر لرستان احتیاج به بودجه ملی دارد و باید دست به دست هم داده مناطق سیل زده را آباد کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان همچنین با اشاره به ظرفیت‌های خوب همدان در حوزه گردشگری افزود: در تلاش هستیم که زیرساخت‌های گردشگری را آماده کنیم و تا پایان فعالیت دوره پنجم شورا اتفاقات خوبی در این حوزه خواهد افتاد.

قراباغی همچنین به خواهر خواندگی همدان و خرم‌آباد اشاره کرد و یادآور شد: می‌توانیم در این راستا از ظرفیت‌های فرهنگی اجتماعی، گردشگری و اقتصادی این دو شهر بهره برد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه همدردی و کمک به هموطنان مناطق سیل‌زده را قابل تقدیر دانست و گفت: نیروهای اعزامی همدان توانستند فعالیت‌های بسیار مناسبی را در چگنی انجام دهند و بعد از صدمات و آسیب‌هایی که سیل ایجاد کرده بود وقتی می‌بینیم مردم سراب دوره‌ای از خدمات شهری همدان، ملایر و نهاوند تشکر می‌کنند این باعث رفع خستگی نیروهای امدادی و خدماتی می‌شود.

جواد گیاه شناس با بیان اینکه امیدواریم دست به دست هم دهیم و شهرهای آسیب دیده را دوباره آباد کنیم، گفت: امید است دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

گیاه شناس در ادامه به تشریح ایجاد مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا در دوره چهارم اشاره کرد و یادآور شد: در زمان بارش‌های اخیر همدان نیز جزو شهرهای بحرانی پیش بینی شد و با اطلاعاتی که از قبل در اختیار مدیریت شهری قرار گرفته بود از بروز بحران جدی جلوگیری شد به گونه‌ای که شهرداری همدان از روزهای ابتدایی که سیل در کشور اتفاق افتاد، آمادگی مقابله و پیشگیری برای جلوگیری از حوادث را داشت.

وی در این خصوص اضافه کرد: همدان به عنوان یک شهر تاب‌آور در بلایای طبیعی تعیین شده و سال گذشته شهرداری همدان به عضویت شهرهای تاب‌آور جهان درآمد و مجموعه اقداماتی که در گذشته صورت گرفته بود، خود منجر به این امر شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

آسیب شناسی رفتارهای نابخردانه در محرم ؛تهدید عاشورا

یک رفتار شناس گفت : استفاده از یک مداح بی سواد ، سنگین تر کردن علامت ها و تزئئین آنها با شیر ، بز و همچنین ذبح گاو و گوسفند و شتر در مقابل چشمان کودکان و برگزاری هیات ها در آپارتمان ها رفتارهای نابخردانه ای است که ذات فرهنگ عاشورایی را هدف گرفته است.
حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

حذف یارانه 5.5 میلیون نفربا هدف توسعه اشتغال اجرایی می شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : حدف یارانه پردرآمدها که بیشتر از ایرانیان مقیم خارج کشور هستند به منظور تقویت اشتغال و جبران کسری بودجه انجام می شود.