کد خبر: ۹۳۵۲۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
«برای رهبری دیگران، اول باید خودتان را رشد بدهید.» نکات آموزشی خلاصه شده از کتاب «برنده با تو»،
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به نقل از موسسه آموزش عالی آزاد اندیشه معین ،کتاب برنده با تو، یکی از معروف‌ترین کتاب‌های مکسول است که در زمینه روان‌شناسی عمومی‌ و نقش روابط سازنده برای رسیدن به موفقیت، به رشته تحریر درآمده است. به نظر نویسنده تمام موفقیت‌های زندگیدر

نتیجه ایجاد و حفظ ارتباط با انسان‌های شایسته با استفاده از مهارت‌های ارتباطی تحکیم و گسترش می‌یابد. انسان‌هایی که از مهارت ارتباطی برخوردارند و به خوبی از آن استفاده می‌کنند، عملکرد بهتر و موفقیت آمیزتری در کار و زندگی نصیب آن‌ها می‌شود.

یکی از مهارت‌های مهم ارتباطی این است که خود را همواره در دسترس دیگران قرار دهیم و از این عامل به عنوان فرصتی برای ایجاد روابط عمیق‌تر با آنها استفاده کنیم. کسانی که از این ویژگی برخوردار نیستند، یعنی به راحتی در دسترس دیگران نبوده و یا برخورد خوبی با آن‌ا ندارند، بسیاری از فرصت‌ها و شانس‌های پیوستن به دیگران و ایجاد رابطه عمیق‌تر با آنها را از دست می‌دهند. انسان‌های خردمند، به خوبی می‌دانند، زندگی معجونی از روزهای خوب و بد، پیروز شدن و شکست دادن، دادن و ستاندن است. همه اینها بخشی از واقعیت‌های زندگی است و نباید به گونه‌ای رفتار کرد که فرصت‌ها یکی پس از دیگری از بین بروند. رمز موفقیت در زندگی، سخت‌کوشی و تلاش خستگی‌ناپذیر و هنر کارکردن با دیگران است، هیچ کس تا به حال به تنهایی پیروز نشده و برای انجام بهتر کارها و رسیدن به اهداف والا باید دست در دست دیگران گذاشت.

اولین واقعیتی که برای موفق شدن و ایجاد روابط سازنده با دیگران باید بپذیرید، این است که تصویر درستی از خود و توانایی رهبری‌تان به دست آورید و همیشه نگاهی به آئینه داشته باشید و گاه‌گاهی نگاهی به خود بیاندازید و فراموش نکنید که این شما هستید که باید برای رسیدن به اهداف تلاش کنید. اگر خودتان را خوب بشناسید، نقاط‌قوت و ضعف، توانایی‌ها و استعدادهای خودتان را به‌خوبی درک کنید، در این صورت قادر خواهید بود اول خودتان را رشد دهید و در امر رهبری پیشرفت کنید. این پیشرفت مستلزم این است که به طور مداوم و مستمر مشغول پرورش شخصیت درونی و کسب مهارت‌های مورد نیاز رهبری باشیم. دردسرها و گرفتاری‌ها درست از زمانی شروع می‌شوند که فکر کنیم انسان کامل و پخته‌ای هستیم و نیاز به رشد کردن نداریم. کسانی که دچار مشکل ارتباطی می‌شوند، همواره دیگران را زیرسؤال می‌برند و به دنبال مقصر می‌گردند، اما انسان‌های برجسته، بازجویی را ابتدا از خودشان شروع می‌کنند و علت‌ها را در خود جستجو می‌کنند. رمز پیروزی در امر رهبری در یافتن پاسخ این سؤال نهفته است که: چه چیزی را باید در خود تغییر دهید، تا رهبر بهتری شوید؟ کسی که دانش کمی‌ در مورد دیگران دارد و می‌خواهد با تغییر دادن دیگران و هر چیزی که در اطرافش هست (به جز خودش) به سعادت و خوشبختی برسد، زندگی را در تلاش بیهوده و غمی ‌جانکاه، به علت از دست دادن فرصت‌ها به باد داده است.

در دنیای تعامل، همکاری و ارتباط سازنده باید هم در دیگران تأثیرگذار باشید و هم از آنان تأثیر بگیرید. این طبیعت کارکردن با دیگران است، روان‌شناسان ثابت کرده‌اند که حتی، درونگراترین آدم‌ها نیز در طول زندگی بر روی هزاران نفر تأثیر می‌گذارند. اگر به دنبال کسی هستید که از او تأثیر بگیرید، ببینید که در گذشته، تأثیرگذاری وی بر دیگران چگونه و به چه میزان بوده است. در انتخاب همکاران و شرکای خود نیز، این نکته را مدنظر قرار دهید و ذهنیت آن‌ها را ارزیابی کنید. توماس جفرسون گفته است:« یک شمع با روشن کردن شمعی دیگر، چیزی را از دست نمی‌دهد» این حقیقت درون شراکت و همکاری است. افرادی نیز وجود دارند که گمان می‌کنند، شراکت یعنی از دست دادن برخی چیزها، به همین دلیل همواره نسبت به موضوع شراکت و همکاری، با ذهنیت منفی نگاه می‌کنند و بیشتر به دنبال دستیابی به نتایج فردی هستند.

انسان‌ها در طول زندگی خود همواره با دو نوع ذهنیت و نگرش روبرو هستند:

گروه اول کسانی هستند که نسبت به هر چیز با ذهنیت و نگرش منفی و کمبود برخورد می‌کنند. معمولاً شعار آنها در زندگی این است، منابع مور نیاز انسان بسیار محدود و کمیاب است. پس تکلیف این است که باید با چنگ و دندان همه چیز را به‌دست بیاوری و به هر قیمتی از آن محافظت کنی. باید سخت تلاش کنی و به زور حقت را از زندگی بگیری.

در مقابل، دسته دیگری هستند که با ذهنیت و نگرش مثبت و وفور منابع زندگی می‌کنند. آنها معتقدند که در طبیعت، به اندازه همه مخلوقات، همه چیز هست. کافی است برای آنچه که از زندگی می‌خواهید، تلاش کنید. طبیعت بسیار بخشنده است و هر آن چیزی که از زندگی بخواهید به دست خواهید آورد.

آن‌ها می‌گویند: اگر ایده‌ای دارید، آن را برای دیگران هم بازگو کنید، در این صورت ایده دیگری به ذهن شما می‌رسد. اگر ثروتی دارید، بخشی از آن را ببخشید، چون دوباره پول به‌دست خواهید آورد. با احتکار و مخفی کردن داشته‌هایتان، دیگر چیزی برایتان نمی‌ماند، اما با بخشش، فراوانی و وفور نعمت به شما، پاداش خواهد داد.

نتیجه اینکه: این نگرش شما است که تفاوت ایجاد می‌کند. اینکه چقدر ذهنیت شما نسبت به منابع از نوع کمبود یا فراوانی، وابسته است. اگر دست همکاری، همراهی و مشارکت به سوی دیگران دراز کرده و صادقانه به آنها ببخشید، بدانید که از راه‌هایی غیر ممکن چیزهای بیشتری به دست خواهید آورد. دقت کنید که در مورد فراوانی یا کمبود، چه ذهنیتی دارید و بدانید که فرایند رهبری شما نیز تحت تأثیر این ذهنیت قرار دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تبعات حذف چهار  صفر از پول ملی چیست؟

تبعات حذف چهار صفر از پول ملی چیست؟

با وجود آنکه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت وارد مرحله عملیاتی شده است و سخنکوی دولت تدبیر از ارسال زودهنگام آن به مجلس خبر داده ، کارشناسان معتقدند اگر دولت این سیاست درست را در فرآیندی نادرست اجرا کند ، نتایج قابل قبولی برای مردم و اقتصاد کشورمان رقم نخواهد خورد.
پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین  می شود

پروژه مسکن استیجاری با هدف کمک به ازدواج جوانان تدوین می شود

شهردار تهران در گفتگو با شهرفردا گفت: در پروژه مسکن استیجاری که در دولت مطرح شده،قرار است ساختمان‌هایی به منظور اجاره مادام العمر ساخته شود که هویت آنها استیجاری بوده و هرگز فروشی نخواهند شد.