کد خبر: ۹۳۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
سرتیم اکیپ اعزامی آتش‌نشانان تهرانی به مناطق سیل زده خوزستان:
سرتیم اکیپ اعزامی آتش‌نشانان تهرانی به مناطق سیل زده خوزستان از اتمام کار تیم ۳۲ نفره اعزامی به جنوب اهواز خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رضا هاشمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط تیم اعزامی آتش نشانی شهرداری تهران گفت: از روز سه‌شنبه هفته‌ گذشته یک تیم عملیاتی آتش‌نشانی با ۳۰ نفر از پرسنل داوطلب آتش‌نشانی از تهران به مناطق سیل زده در اهواز اعزام شد.
 
هاشمی گفت: بر اساس تقسیم بندی‌های صورت گرفته آتش‌نشانان تهرانی به شهرک "«پیام» در جنوب اهواز و در مجاورت رودخانه کارون اعزام شد.
 
وی افزود: هنگام حضور آتش‌نشانان در این محل علی‌رغم این که سیل بندها در این منطقه ساخته شده بود، اما آب از بخش‌های سیل بند نفوذ کرده و وارد این شهرک شده بود.  
 
سرتیم اکیپ اعزامی آتش‌نشانان تهرانی به مناطق سیل زده خوزستان ادامه داد: طبق برآوردهای ما بیش از هشت میلیون لیتر آب وارد معابر و منازل این شهرک شده و مشکلاتی را برای اهالی ایجاد کرده بود.
 
هاشمی با بیان این که در نخستین گام آتش‌نشانان نسبت به تخلیه قریب به ۳۰۰ باب منزل مسکونی در این شهرک اقدام کردند، خاطر نشان کرد: همزمان با استفاده از پمپ‌های آب و لجن‌کش، عملیات تخلیه آب در نقاط مختلف شهری آغاز شد.
 
وی توضیح داد: به طوری که با گذشت حدود شش روز از فعالیت آتشنشانان بالغ بر ۸۰ درصد از آب وارد شده به شهرک پیام تخلیه شده است و به پشت سیل بندها هدایت شد.
 
سرتیم اکیپ اعزامی آتش‌نشانان تهرانی به خوزستان با اشاره به مدت زمان باقی مانده برای تخلیه آب گفت: پیش‌بینی می‌شود اگر بارندگی و اتفاقی رخ ندهد تا پایان امروز (دوشنبه) تمامی آب وارد شده به شهرک پیام تخلیه شود.  
 
وی گفت: در حال‌ حاضر نیز بیش از هفت میلیون لیتر آب تخلیه شده است و مابقی آن نیز تا پایان امشب به اتمام خواهد رسید.
 
هاشمی درباره ایمنی منازل این شهرک و بازگشت شهروندان به مناطق سیل زده، اظهار کرد: تیمی از آتش‌نشانان با حضور در منازلی که آب به داخل آن ها نفوذ کرده بود، ایمنی این مکان ها را بررسی کرده و خوشبختانه بسیاری از ساکنانی که منازل خود را به دلیل آبگرفتگی ترک کرده بودند به خانه های خود بازگشتند.
 
وی درباره این که آیا آتش‌نشانی تهران عملیات دیگری در خوزستان خواهد داشت یا خیر، در این باره توضیح داد: در صورت نیاز و با دستور ریاست آتش‌نشانی و شهردار تهران، ماموریت ما می‌تواند در این مناطق ادامه‌ داشته باشد. ضمن این که گروهی از همکاران من نیز در مناطق سیل زده پل دختر در استان لرستان حضور دارند.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.