کد خبر: ۹۳۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
در حالی که برای بسیاری از افراد رسیدن به سن ۱۰۰ سالگی دلیل کافی برای بیخیالی نسبت به تحولات سیاسی است، یک پیرزن آلمانی پس از یک قرن زندگی تصمیم گرفته فصل تازه‌ عمر خود را با نامزدی در انتخابات شورای شهر "کِرشهایم‌بولاندن" آغاز کند.
"لیزل هایزه"، معلم سابق ورزش ضمن نامزدی برای انتخابات شورای شهر، کارزاری را بر محور بازگشایی استخر قدیمی شهر که از سال ۲۰۱۱ میلادی تعطیل شده، متمرکز کرده است.
 
مبارزه او برای ممانعت از نتقال این استخر به خارج از شهر چند سالی است که ادامه دارد ولی تاکنون حرف های او به دلیل سن زیادش خیلی شنیده و جدی گرفته نشده اما اکنون او فرصت یافته تا به عنوان نامزد شورای شهر، ایده خود را به گوش همشهریانش برساند.
 
هایزه می‌گوید: قبلا تا می‌خواستم صحبت کنم میکروفون‌ها را خاموش می‌کردند ولی حالا به عنوان یک نامزد ۱۰۰ ساله جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده‌ام و شانس این را دارم که حرف بزنم و حرف‌هایم شنیده شود.
 
او که از مخالفان برکسیت است، افزایش حساسیت‌های زیست محیطی جوانان را امیدوارکننده خوانده و راه موفقیت در زمینه توسعه پایدار را سرمایه‌گذاری روی همین جوانان می‌داند.
 
هایزه به جوانان توصیه می‌کند که برای طول عمر بیشتر ورزش، زندگی و تغذیه سالم و پویایی مداوم ذهن را فراموش نکنند.
 
انتخابات شورای شهر کرشهایم‌بولاندن که شهری با ۸۰۰۰ نفر جمعیت است و در جنوب غربی ایالت رینلند-پالاتینات واقع شده، روز ۲۶ ماه مه برگزار خواهد شد.
 
بنابر گزارش یورونیوز، در این انتخابات لیزل هایزه در فهرست گروهی مردمی با عنوان «ما برای کرشهایم‌بولاندن» قرار گرفته که اهداف توسعه پایدار و بهبود شرایط زیست محیطی را دنبال می‌کند.
 
اعضاء این گروه از حضور هایزه در فهرست نهایی خود به دلیل ظرفیت تبلیغاتی بالای او خشنود هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .