کد خبر: ۹۳۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب مازندران گفت: زیرساخت‌های ۱۲۹ روستای هدف گردشگری توسط بنیاد مسکن تکمیل می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد خانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تهیه طرح‌های هادی برای همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان برنامه ششم انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه در تهیه طرح‌های هادی حساسیت‌های زیادی در استان وجود دارد، تصریح کرد: حساسیت‌های زیست محیطی و منابع طبیعی در این طرح‌ها باید لحاظ شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: در تهیه این طرح‌ها حساسیت‌های منطقه‌ای و بومی هم در نظر گرفته می‌شود.

این مسؤول از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح بوم‌گردی در سطح استان مازندران با هدف معرفی ۱۲۹ روستای هدف گردشگری خبر داد و افزود: این طرح با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی اجرایی می‌شود.

خانی درباره اقدامات انجام‌شده در منطقه سیل‌زده استان مازندران گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی استان در سیل دچار خسارت شده که اقدامات بازسازی و بهسازی در سطح استان انجام شده است.

وی با اعلام اینکه برای بازسازی حوادث سیل انتظار داریم که پیمانکاران بومی و محلی در اجرای طرح‌ها ورود پیدا کنند، بیان کرد: آواربرداری از ۱۰۰ واحد مسکونی آغاز شده است و برای دو واحد مسکونی هم فنداسیون انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از توزیع رایگان سیمان در بین مردم سیل‌زده استان خبر داد و گفت: عملیات مقاوم‌سازی این مناطق هم شروع شده و ۲۳۰ واحد تاکنون مقاوم‌سازی شده است.

این مسؤول درباره خدمات این سازمان در منطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب بیان کرد: استان مازندران در این منطقه عملیات ساخت ۳ هزار  واحد را در برنامه کاری خود قرار داده است.

خانی در پایان گفت: این طرح‌ها در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۷۵ درصدی مواجه بوده و تا پایان تابستان به بهره‌‌برداری می‌رسد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.