کد خبر: ۹۳۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
مشاور معاون وزیر بهداشت گفت: سیل به 760 واحد بهداشتی آسیب وارد کرده است و 129 واحد بهداشتی تخریب شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اسماعیل مطلق مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت  درباره جزئیات آسیب و تخریب خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت در مناطق سیل‌زده، توضیح داد: در شهرستان‌ها حدود 16 مرکز بهداشت بر اثر وقوع سیل آسیب دیده‌اند و همچنین 121 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و 46 مرکز جامع سلامت شهری به دلیل آب‌گرفتگی مورد آسیب واقع شده‌اند.

وی تصریح کرد: 541 خانه بهداشت و 16 پایگاه سلامت نیز به دلیل وقوع سیل مورد آسیب واقع شده است؛ همچنین سیل به 760 واحد بهداشتی در این مناطق آسیب وارد کرده و 129 واحد بهداشتی تخریب شده است و قادر به ارائه خدمات نیستند.

مطلق تصریح کرد: آسیب‌های وارد شده به مراکز بهداشتی بین 5 تا 70 درصد تخمین زده می‌شود که برای مواردی که خانه‌های بهداشت به صورت کامل تخریب شده‌اند با استفاده از کانکس و چادر به ساکنان خدمت‌رسانی صورت می‌گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.