کد خبر: ۹۳۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
رئیس‌ سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: 1600 مددکار،‌روانشناس و مشاور برای ارائه خدمات سلامت روان به آسیب‌دیدگان حادثه سیل در مناطق سیل‌زده حضور دارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،تقی رستم‌وندی در حاشیه صدوپانزدهمین جلسه شورای اجتماعی وزارت کشور در جمع‌ خبرنگاران، اظهار داشت:جلسه امروز بدون حضور وزیر کشور برگزار شد و دلیل آن نیز حضور در مجلس برای پاسخگویی حادثه سیل اخیر بود.  
 
وی ادامه داد:شورای اجتماعی امروز برگزار شد تا حادثه اخیر سیل را مورد بررسی قرار دهیم و نقاط قوت و نعمتی که بارش‌ها برای کشور داشت را بررسی کنیم و آسیب‌ها را نیز مجددا مورد بررسی قرار دهیم.  
 
رستم‌وندی افزود:این حادثه موجب همبستگی ملی در کشور شد البته خسارت‌هایی را نیز به مردم، خانواده‌های آنها و افراد نیز وارد کرد و موجب شد بعضی از افراد اموال و دارایی‌های خود را از دست بدهند و موجب آسیب‌های روانی و اجتماعی برای آ‌سیب‌دیدگان شد.  
 
معاون وزیر و رئیس‌ سازمان  امور اجتماعی وزارت کشور گفت: در این خصوص وزارت بهداشت، کمیته امداد، بهزیستی،‌هلال‌احمر و  اورژانس اجتماعی مداخله جدی کردند و از ابتدای بحران طبیعی تاکنون 1600 مددکار، مشاور و روانشناس را به خدمت گرفتند که در مناطق آسیب دیده خدمات درمانی ارائه می‌دهند.  
 
وی گفت: در حال حاضر خوزستان بیشترین نیاز را برای ارائه خدمات روان‌پزشکی دارد که در 10 شهر خوزستان به طور بسیار فعالی این روانشناسان حضور دارند.  
 
رستم‌وندی گفتن: تاکنون 350 تشکل نیز از ابتدای بحران در مناطق آسیب‌دیده حضور پیدا کردند و به صورت منسجم و با برنامه‌ریزی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.  
 
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با دستگاه‌هایی که قصور و کوتاهی در حادثه سیل داشتند چه اقدامی می‌شود، گفت: قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده تشکیلشده است و کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته برآورد خسارت،‌کمیته بازسازی و نوسازی و دیگر کمیته‌ها را تشکیل داده است.  
 
معاون وزیر و رئیس‌ سازمان  امور اجتماعی وزارت کشور، گفت: در کمیته‌های مختلف موضوعات مربوط به حادثه سیل به مرور زمان بررسی می‌شود و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.  
 
وی گفت: کمیته اجتماعی نیز طرح جامع بازتوانی و حفظ سلامت روان آسیب‌دیدگان را بررسی می‌کند و متاسفانه افراد و گروه‌هایی نیز می‌خواند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و این حادثه را تبدیل به یک تنش اجتماعی کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .