کد خبر: ۹۳۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
نماینده ویژه وزیر کشور در استان لرستان خبر داد
معاون وزیر کشور گفت: بر اثر سیل لرستان، آب مربوط به ٩٦٤ روستا قطع شد اما اکنون، به جز ٩ روستا، آب تمامی روستاها وصل شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بابک دین‌پرست که به نمایندگی از عبدالرضا رحمانی فضلی - وزیر کشور - در استان لرستان مستقر است، با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان در خرم آباد با حضور وزیر نیرو گفت: بر اساس گزارش مسئولان دستگاه‌های ذیربط، برآوردهای اولیه نشان از تحمیل بیش از۳۷۰۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت‌های آب، برق، گاز، راه و کشاورزی استان لرستان دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور افزود: در جریان سیل اخیر، علاوه بر قطعی برق در برخی از شهرستان‌ها، برق ١١٤٥ روستا قطع شد که با اقدامات انجام شده، برق شهرستان‌ها در همان روز نخست و برق تعداد ١٠٦٤ روستا نیز در اسرع وقت به شبکه وصل شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون تنها برق مربوط به ٨١ روستا قطع  است که با اقدامات درحال انجام، برق نیمی از روستاهای باقیمانده، طی دو روز آینده متصل خواهد شد.

نماینده وزیر کشور خاطر نشان کرد: برآورد خسارت‌های وارده به بخش توزیع برق، در حدود ٦٣ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

نماینده ویژه وزیر کشور در استان لرستان با اشاره به اینکه در حوزه آب شهری مشکلی وجود نداشته است، گفت: در حوزه آب روستایی، بر اثر سیل در دو مرحله آب مربوط به ٩٦٤ روستا قطع شد اما اکنون به جز ٩ روستا آب تمامی روستاها وصل شده است.

وی افزود: برآوردهای اولیه نشان از وارد شدن ٣٣٦ میلیارد تومان خسارت به حوزه آبفای شهری و مبلغ ١٥٢ میلیارد تومان خسارت نیز به آبفای روستایی وارد شده است.

دین پرست مجموع خسارات وارده به حوزه آب و برق استان لرستان را بالغ بر ١٢٣٩میلیارد تومان اعلام کرد.

نماینده ویژه وزیر کشور در استان لرستان، با اشاره به اینکه در جریان وقوع سیل به شبکه گاز سه شهرستان و ١٧٣ روستا در لرستان آسیب وارد شده است، گفت: تا کنون گاز همه شهرستان‌ها و تعداد ١٦٩ روستا متصل شده است و در حال حاضر تنها گاز ٤ روستا قطع است.

وی میزان خسارت وارده به شبکه گاز لرستان را حدود ۵۰ میلیارد تومان ذکرکرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در بخش دیگری از گزارش خود به حوزه راه پرداخت و گفت: به ۶۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی، همچنین به همین میزان از راه‌های در حال احداث و ٥٨٨ دهنه پل آسیب و خسارات جدی وارد شده است.

وی خسارات وارده به حوزه راه را بالغ بر ١٥٠٠ میلیارد تومان برشمرد.

دین پرست در پایان خاطر نشان کرد: خسارات وارده به حوزه کشاورزی استان لرستان، قریب به ٩٢٠ میلیارد تومان برآورد می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .