کد خبر: ۹۳۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
نوبخت گفت: اگر منابع اختصاص یافته نتواند خسارات سیل زدگان را جبران کند از صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در حاشیه شانزدهمین جلسه شورای عالی استان‌ها و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۱۳ و نیم میلیارد دلار (با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی) پرداخت شد که این مبلغ را برای امسال ۱۴ میلیارد دلار اعلام کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مجلس هم پیشنهادی داده که دولت متناسب با قانون نظر خود را اعلام می‌کند، افزود: آنچه را که مجلس اعلام کرده شامل انواع راه‌ها برای این کار است و ما هم در جایگاه خود موضوع را بررسی می‌کنیم.

وی  با بیان اینکه در مجموعه دولت ستاد اقتصادی داریم که مباحث مختلف در آنجا مطرح می‌شود، گفت: در این مورد هم طبق مصوبه مجلس عمل خواهیم کرد.

نوبخت ادامه داد: در فرآیند تهیه و تنظیم بودجه در دولت به گونه‌ای از ساز و کار‌ها استفاده می‌کنیم که نمایندگان مردم نقش داشته باشند؛ چنانچه امروز توافق شد که ستاد بودجه در سال ۹۹ از اعضای شورای عالی استان‌ها دعوت به عمل آورد و همین کار را برای برنامه هفتم هم خواهیم داشت که اگر این اقدام انجام شود مردم سالاری دینی محقق خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: در حال حاضر مقرر شده که یک عضو از شورا‌های شهر به عنوان رابط آن‌ها با سازمان برنامه و بودجه معرفی شود تا ما هم اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اعتباراتی که تاکنون به سیل زدگان اختصاص یافته اظهار کرد: تاکنون ۱۵۶ میلیارد تومان به استان‌های درگیر سیل به تناسب سیل جاری در آن‌ها اختصاص یافته است.

نوبخت با بیان اینکه با مشارکت‌های مردمی خسارات وارده را جبران می‌کنیم، افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با وزیر کشور مقرر شده که برای پرداخت مبالغ با هماهنگی ستاد مدیریت بحران همکاری کنیم.

وی افزود: همه منابعی که در قانون مدیریت بحران آمده باید پرداخت شود و اگر کافی نباشد از صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

آبگرفتگی معابر شهری اهواز/ تصاویر

در پی بارندگی صبح امروز اهواز معابر شهر دچار آبگرفتگی شدند.
زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

زندگی روستاییان مازندران پس از سیل/ تصاویر

بر اثر وقوع سیل اخیر در استان مازندران روستاهای شهر کیاکلا به شدت آسیب دیده و خانه‌های روستایی دچار خسارات جدی شده است.
آخرین اخبار