کد خبر: ۹۳۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
نوبخت گفت: اگر منابع اختصاص یافته نتواند خسارات سیل زدگان را جبران کند از صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنیم.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در حاشیه شانزدهمین جلسه شورای عالی استان‌ها و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۱۳ و نیم میلیارد دلار (با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی) پرداخت شد که این مبلغ را برای امسال ۱۴ میلیارد دلار اعلام کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مجلس هم پیشنهادی داده که دولت متناسب با قانون نظر خود را اعلام می‌کند، افزود: آنچه را که مجلس اعلام کرده شامل انواع راه‌ها برای این کار است و ما هم در جایگاه خود موضوع را بررسی می‌کنیم.

وی  با بیان اینکه در مجموعه دولت ستاد اقتصادی داریم که مباحث مختلف در آنجا مطرح می‌شود، گفت: در این مورد هم طبق مصوبه مجلس عمل خواهیم کرد.

نوبخت ادامه داد: در فرآیند تهیه و تنظیم بودجه در دولت به گونه‌ای از ساز و کار‌ها استفاده می‌کنیم که نمایندگان مردم نقش داشته باشند؛ چنانچه امروز توافق شد که ستاد بودجه در سال ۹۹ از اعضای شورای عالی استان‌ها دعوت به عمل آورد و همین کار را برای برنامه هفتم هم خواهیم داشت که اگر این اقدام انجام شود مردم سالاری دینی محقق خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: در حال حاضر مقرر شده که یک عضو از شورا‌های شهر به عنوان رابط آن‌ها با سازمان برنامه و بودجه معرفی شود تا ما هم اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اعتباراتی که تاکنون به سیل زدگان اختصاص یافته اظهار کرد: تاکنون ۱۵۶ میلیارد تومان به استان‌های درگیر سیل به تناسب سیل جاری در آن‌ها اختصاص یافته است.

نوبخت با بیان اینکه با مشارکت‌های مردمی خسارات وارده را جبران می‌کنیم، افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با وزیر کشور مقرر شده که برای پرداخت مبالغ با هماهنگی ستاد مدیریت بحران همکاری کنیم.

وی افزود: همه منابعی که در قانون مدیریت بحران آمده باید پرداخت شود و اگر کافی نباشد از صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بساط گستری  درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

بساط گستری درخیابانهای لس آنجلس تا تهران

محمدصادق زمانی مدیر حریم شهربانی شهرداری تهران پیرامون الگوی جهانی رفع سد معبر در ایران، گفت: خشونت در برخورد با بساط گستران رسم کشور ما نیست و ماموران به هنگام برخوردهای فیزیکی بساط گستران تنها در مقام دفاع بر می آیند.
سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

سبد مواد غذایی مردم ارزانتر شد

گزارش جدید مرکز آمار نشان می دهد به رغم افزایش چند قلم مواد خوراکی نظیر سیب زمینی و پیاز قیمت سایر کالاها نسبت به اردیبشهت ماه سال جاری ارزانتر شده است.