کد خبر: ۹۳۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
معاون توسعه و بهره‌برداری از سد‌های سازمان آب و برق خوزستان از افزایش ۴۰۰ میلیون مترمکعبی ظرفیت سد سیمره و آمادگی برای کنترل سیلاب روز‌های آینده خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نورالدین بازگیر، معاون توسعه و بهره‌برداری از سد‌های سازمان آب و برق خوزستان ضمن تکذیب شایعات در خصوص سد کرخه گفت: با دستور وزیر نیرو ظرفیت سد سیمره ۴۰۰ میلیون مترمکعب در حال افزایش است و با توجه به ظرفیت خالی ایجاد شده در سد کرخه و افزایش ظرفیت سد سیمره، در صورت وجود سیلاب در روز‌های آینده آمادگی کامل برای کنترل آن وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در سد کرخه بیش از یک هزار و ۲۰۰ ابزار پایش وجود دارد که روزانه وضعیت این سد را پایش می‌کنند بیان داشت: تاکنون هیچ موردی در سد کرخه از نظر بدنه سد، سازه‌های سرریز و تجهیزات نصب‌شده بر روی سرریز مشاهده نشده و هیچ نگرانی از نظر ایمنی و پایداری سد کرخه وجود ندارد.

بازگیر تراز فعلی سد کرخه را ۲۲۴.۲۵ و حجم فعلی آب در سد کرخه ۵.۹ میلیارد مترمکعب عنوان و تصریح کرد: ورودی سد کرخه تا صبح امروز یک هزار و ۴۳۳ مترمکعب در ثانیه است که نسبت به روز گذشته کاهش یافت و خروجی سد کرخه یک هزار و ۸۷۷ مترمکعب در ثانیه است.

معاون توسعه و بهره‌برداری از سد‌های سازمان آب و برق خوزستان در خصوص صوت منتشرشده در فضای مجازی در مورد وضعیت سد کرخه، اذعان داشت: فردی که در این صوت اقدام به اظهارنظر در خصوص سد کرخه کرد کارشناس نیست و براساس شنیده‌ها مطالبی را بیان کرد که صحبت‌های منتشرشده صحیح نیست و با این فرد در این خصوص صحبت شد و اگر برخوردی لازم باشد صورت می‌گیرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار