کد خبر: ۹۳۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به پاک بودن هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته گفت: انتظار می‌رود در برخی ساعات امروز (20 فروردین) غلظت بعضی آلاینده‌های هوا افزایش نسبی پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسین شهبازی با بیان اینکه بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت هواشناسی و کیفیت هوا در ایستگاه مهرآباد، انتظار می‌رود طی صبحگاه امروز (۲۰ فروردین) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده شود، اظهار کرد: به تدریج همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می‌شود.
 
وی داد: در برخی ساعات به‌ویژه بعد ازظهر وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - شمال‌غربی انتظار می‌رود که در کاهش میزان آلاینده‌ها و برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا موثر است.
 
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این وضعیت جوی کم و بیش طی فردا (۲۱ فروردین) تداوم دارد،اظهارکرد: وزش باد در برخی ساعات فردا دور از انتظار نیست.
 
به گفته شهبازی تا روز آینده دمای هوای پایتخت افزایش جزیی خواهد یافت.
 
وی در ادامه گفت: براساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود با وجود افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها به‌ویژه در صبحگاه فردا (۲۱ فروردین) شرایط مساعد کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران همچنان برقرار باشد.
 
شهبازی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۴۳ در شرایط پاک قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۵۸ در شرایط سالم است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

تقدیر وزیر ارتباطات از شهرداری تهران بابت توسعه مسیرهای دوچرخه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات شهرداری تهران در راستای توسعه مسیرهای دوچرخه در پایتخت تقدیر کرد.
اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

اسارت فیل‌ها برای جذب توریست!/ تصاویر

فیل ها هم اکنون به یک جاذبه مهم تبدیل شده اند و بیش از 12 میلیون گردشگر که سالانه به تایلند سفر می کنند زمانی را نیز به تماشای آنان اختصاص می دهند.
آخرین اخبار