کد خبر: ۹۳۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
مدیر فرودگاه اراک با تاکید بر لزوم تقویت صنعت هوانوردی در استان مرکزی گفت: با صدور مجوز، هندلینگ پرواز عسلویه و مشهد از ابتدای اردیبهشت ماه از سر گرفته می‌شود و برای راه‌اندازی پرواز تهران نیز پیگیری لازم در حال انجام است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، رحیم حسین‌نسب  با اشاره به ضرورت وجود دو عامل جهت راه‌اندازی و فعال بودن یک پرواز افزود: راه‌اندازی و فعال بودن یک پرواز نیازمند وجود تقاضا و وجود ناوگان جهت انجام تقاضاست که اگر تقاضا وجود داشته باشد راه‌اندازی پرواز حق مردم است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نه تنها استان مرکزی بلکه کشور با مشکل ناوگان مواجه است، اما حق مردم استان مرکزی است که به عنوان یک‌ چهلم جمعیت کشور از این ناوگان و صنعت هوانوردی استفاده کند، گفت: خوشبختانه مجموعه مدیریت ارشد استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مصرانه پیگیر راه‌اندازی پروازها در فرودگاه اراک هستند.

حسین‌نسب تصریح کرد: برای راه‌اندازی پرواز تهران تلاش‌های بسیاری صورت گرفت و همچنان برای راه‌اندازی مجدد آن مصر هستیم چراکه قطعا این پرواز می‌تواند تحول خوبی در صنعت استان ایجاد کند و بستری برای توسعه استان خواهد بود، حتی صنایع و جامعه پزشکی نیز از این پرواز استقبال خوبی داشتند، اما شرایط مهیا نشد.

وی با بیان اینکه ای کاش برخی از مدیران و افراد می‌دانستند که برای راه‌اندازی یک پرواز چه میزان تلاش و انرژی صرف می‌شود، بیان کرد: برای توقف پرواز تهران تنها یک بهانه کافی بود که خودمان این بهانه را ایجاد کردیم متاسفانه مجموعه استان هنوز به این باور نرسیده‌اند که باید پروازها برقرار و صنعت هوانوردی استان تقویت شود. فرودگاه مختص من به عنوان مدیر فرودگاه نیست بلکه یک ملک اجتماعی برای استان مرکزی و کشور است که خدمات اجتماعی ارائه می‌کند.

مدیر فرودگاه اراک تاکید کرد: ای کاش این تفکر در ذهن برخی از مدیران نهادینه می‌شد که صنعت هوانورری باید تقویت شود و قطعا این تقویت اثرات موثری در بخش‌های مختلف خواهد داشت. اما هنوز پرواز تهران را به صورت کامل از دست نداده‌ایم و قطعا برای راه‌اندازی مجدد آن مجدانه تلاش می‌شود.

وی در خصوص پروازهای عسلویه و مشهد که اواخر سال متوقف شد با اشاره به پیگیری شدید شخص استاندار و نمایندگان مجلس جهت راه‌اندازی مجدد این پروازها گفت: پرواز مشهد و عسلویه جزو پروازهای تکمیل و با لود بالای فرودگاه اراک بود که متاسفانه متوقف شده است.

حسین‌نسب علت توقف این دو پرواز شرکت هواپیمایی آسمان را انصراف هندلینگ در اواخر سال بیان کرد و افزود: با انصراف این هندلینگ که به توقف پروازها انجامید سازمان هواپیمایی کشور بلافاصله هندلینگ دیگری را معرفی کرد که پس از بازدید از فرودگاه موافقت همکاری خود را مکتوب اعلام کرد تنها باید مجوز فعالیت این هندلینگ توسط کمیته هوانوردی صادر شود که ظاهرا در جلسه یکی دو روز آینده این امر محقق می‌شود.

مدیر فرودگاه اراک اضافه کرد: خوشبختانه این هندلینگ توان مالی خوبی دارد و با تصویب و صدور مجوز در کمیته، طبق اعلام این هندلینگ پروازهای عسلویه و مشهد از ابتدای اردیبهشت ماه مجددا از سر گرفته می‌شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب بندرعباس به عنوان « شهر خلاق یونسکو » / تصاویر

انتخاب بندرعباس به عنوان « شهر خلاق یونسکو » / تصاویر

بندرعباس چندی قبل به عنوان «شهر خلاق صنایع دستی» از سوی یونسکو انتخاب شد و اکنون به فاصله کمی از آن، نمایشگاه بزرگ صنایع دستی کشور با حضور 31 استان به میزبانی این شهر برپا شده است. این نمایشگاه از 8 دی ماه تا 13 دی ماه از ساعت 16 تا 22 میزبان حضور مردم و علاقمندان است.
مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

روز گذشته یک دوره مسابقه شکار با عقاب و شاهین در حومه آلماتی قزاقستان برگزار شد. در این رویداد پرورش دهندگان عقاب های طلایی و شاهین های شکاری شرکت کرده بودند. پرورش دهندگان باید مدت زیادی را صرف تربیت این پرندگان کنند و از آنها یک شکارچی تمام عیار بسازند.