کد خبر: ۹۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
"طرح فوق العاده محدوده ترافیکی با آلایندگی کمتر" (ULEZ) در مرکز لندن اجرایی شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس "طرح فوق العاده محدوده ترافیکی با آلایندگی کمتر" رانندگان خودروهای قدیمی‌تر با میزان آلایندگی بیشتر برای ورود به منطقه با تراکم بالا در هر زمانی ملزم به پرداخت حق شارژ هستند.
 
سازمان حمل و نقل برای لندن (TfL) ابراز امیدواری کرده‌ است که این اقدام، موجب کاهش تعداد خودروهای آلاینده در پایتخت شود و روزانه حدود ۴۰ هزار دستگاه خودرو شامل این طرح می‌شوند.
 
صادق خان، شهردار لندن گفت: پیشرفت در فرآیند مقابله با آلودگی هوا در این شهر حائز اهمیت است.
 
رانندگانی که از پذیرش این طرح خودداری کنند مجبور می‌شوند به منظور ورود به این محدوده ترافیکی روزانه حدود ۱۲.۵۰ پوند، علاوه بر حق شارژِ ورود به منطقه با تراکم بالا پرداخت کنند. همچنین رانندگانی که از پرداخت این حق شارژ خودداری کنند در صورت اولین تخلف، هشدار دریافت کرده اما دفعات بعد ۱۶۰ پوند جریمه می‌شوند.
 
سازمان حمل و نقل برای لندن برآورد کرده‌ است که این طرح در مدت دو سال به کاهش حدود ۴۵ درصدی انتشار گازهای آلاینده ناشی از حمل و نقل جاده‌ای منجر می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بازار مسکن در آستانه تابستان رو به سردی گذاشت

بدنبال افزایش 112 درصدی قیمت مسکن و کاهش 36 درصدی معاملات وزارت مسکن بنا دارد با ارائه زمین های دولتی در داخل شهرها به انبوه سازان روند نزولی قیمت مسکن را کلید بزند.
رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

رشد اقتصادی با نفت، منفی 4.9 درصد و رشد صنعت منفی 9.6 شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سال ۹۷ با احتساب نفت، منفی ۴.۹ درصد و بدون نفت، منفی ۲.۴ درصد بوده است.