کد خبر: ۹۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
"طرح فوق العاده محدوده ترافیکی با آلایندگی کمتر" (ULEZ) در مرکز لندن اجرایی شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس "طرح فوق العاده محدوده ترافیکی با آلایندگی کمتر" رانندگان خودروهای قدیمی‌تر با میزان آلایندگی بیشتر برای ورود به منطقه با تراکم بالا در هر زمانی ملزم به پرداخت حق شارژ هستند.
 
سازمان حمل و نقل برای لندن (TfL) ابراز امیدواری کرده‌ است که این اقدام، موجب کاهش تعداد خودروهای آلاینده در پایتخت شود و روزانه حدود ۴۰ هزار دستگاه خودرو شامل این طرح می‌شوند.
 
صادق خان، شهردار لندن گفت: پیشرفت در فرآیند مقابله با آلودگی هوا در این شهر حائز اهمیت است.
 
رانندگانی که از پذیرش این طرح خودداری کنند مجبور می‌شوند به منظور ورود به این محدوده ترافیکی روزانه حدود ۱۲.۵۰ پوند، علاوه بر حق شارژِ ورود به منطقه با تراکم بالا پرداخت کنند. همچنین رانندگانی که از پرداخت این حق شارژ خودداری کنند در صورت اولین تخلف، هشدار دریافت کرده اما دفعات بعد ۱۶۰ پوند جریمه می‌شوند.
 
سازمان حمل و نقل برای لندن برآورد کرده‌ است که این طرح در مدت دو سال به کاهش حدود ۴۵ درصدی انتشار گازهای آلاینده ناشی از حمل و نقل جاده‌ای منجر می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل بزرگراه ستاری/ تصاویر

ساعت ۰۹:۵۳ صبح دیروز دوشنبه تصادف پژو ۲۰۶ با پراید و گاردریل در مسیر شمال به جنوب بزرگراه ستاری، قبل از فردوس غرب یک مصدوم بر جا گذاشت. از میان سه سرنشین پژو، یک زن از قسمت سر مصدوم شد ولی دیگر سرنشینان این خودرو و خودروی دیگر صدمه‌ای ندیدند.
سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان یا سید عصبانی!

سیدخندان و داستان واقعی اش در بوجود آمدن محله « سیدخندان تهران درجاده قدیم شمیران » که در خیابان کوروش فعلی قرار گرفته است.
آخرین اخبار