کد خبر: ۹۲۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
حناچی با اشاره بهتهران از مشکل تمرکز رنج می برد، خطاب به رئیس جمهور گفت: این مشکل یک مشکل حاکمیتی است؛ جمعیت باید به شکل تعادل منطقه‌ای در کل کشور توزیع و از ظرفیت هیات وزیران در این امر استفاده شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیروز حناچی در مراسم افتتاح همزمان سه پروژه بزرگ شهر تهران که صبح امروز با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور و هیئت همراه در ایستگاه مترو دولت‌آباد برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید، اعیاد شعبانیه و روز جانباز گفت: مردم در نظرسنجی سال گذشته آلودگی هوا و ترافیک را دو معضل اصلی تهران دانستند، با وجود این‌که مشکلات دیگری نیز داشتند. پروژه‌ های حمل ‌و نقل عمومی تهران و مترو پاسخ اصلی به این تقاضای مردم است. هدف اصلی به این شکل تعریف شده است که ٢ میلیون سفر روزانه را به ٧ میلیون برسانیم، اما رسیدن به این هدف نیاز به خریدن واگن و کاهش سرفاصله قطارها دارد.

شهردار تهران ادامه داد: برای توسعه مترو باید نگاهمان را تغییر دهیم. علی رغم تمام زحمات نمی‌توانیم بگوییم موفق شده‌ایم که محوریت خودروی شخصی را در تهران کاهش دهیم. توسعه محورهای پیاده و تغییر شیوه زندگی می تواند تاثیر بسزایی بگذارد. ما نیز تلاش می‌کنیم تأثیرگذاری مترو را از ١۵ درصد به ۵٠ درصد برسانیم.

حناچی تصریح کرد: آلودگی هوا امسال حدود ٢٠ درصد کم تر از سال های گذشته بود. درست است که ذرات معلق ما تقریباً ٣ برابر استاندارد جهانی است، اما امسال جدیت در کنترل آلودگی خودروهای شخصی، تجهیز دوربین‌های کنترل معاینه فنی و جدیت همکارانم در انجام معاینه فنی خودورها مؤثر بوده است. جالب است این نکته را بدانید که سازمان ملل در سال ٩۶ فعالیت کارکنانش در ایران را به مدت ١۵ روز به علت آلودگی هوا تعطیل کرده بود، اما در سال ٩٧ حتی یک روز هم تعطیلی نداشتند.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: ما در نوروز امسال علاوه بر فراهم کردن نشاط برای شهروندان پایتخت، آمادگی برای مقابله سیل را نیز داشتیم؛ ۵٠٠ کیلومتر شبکه برای نجات سیل داریم؛ نمی‌گذاریم نعمت به نقمت تبدیل شود. در سال ٩٢ در بارشی شبیه به این یکی از پل‌های تهران را از دست دادیم. از همه همکارانم که در ایام نوروز در آماده‌باش بودند، تشکر می‌کنم.

شهردار تهران خطاب به رئیس‌جمهور نیز گفت: تقاضایی هم از شما دارم؛ مشکل تهران مشکل تمرکز است. این مشکل یک مشکل حاکمیتی است؛ جمعیت باید به شکل تعادل منطقه‌ای در کل کشور توزیع و از ظرفیت هیات وزیران در این امر استفاده شود.

حناچی ضمن اشاره به دیگر پروژه هایی که امروز افتتاح می شوند، بیان کرد: پروژه دیگر توسعه کمربند سبز تهران به مساحت ١٢۵٠ هکتار است. ما در شورای شهر و شهرداری ضوابط بازبینی شده باغات را در دستور کار قرار دادیم که نه تنها افراد باغاتشان را از دست ندهند، بلکه مردم هم از فضای سبز بهره ببرند. در حال حاضر هم چندین باغ با همکاری ارگان‌ها برای مردم تهران تثبیت شده است که امیدواریم مجموع این اقدامات بر کیفیت زندگی مردم در تهران تاثیر مثبت بگذارد.

شهردار تهران در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: باز هم امیدواریم حمل‌ونقل عمومی مورد حمایت دولت باشد. این‌جا یاد می‌کنم از کسی که بنیانگذار این پروژه بود؛ امیدوارم نام نیک ایشان همیشه در یاد مردم باقی بماند.

گفتنی است؛ سه پروژه بزرگی که امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، بخش جنوبی خط ۶ مترو، جنگل‌کاری ١٢۵٠هکتاری دامنه جنوبی البرز و ٣٢۴ واحد مسکن امید هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش  دنیا رساندند

منتقمین پایتخت پیام خونخواهی سردار شهید را به گوش دنیا رساندند

پیکرشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی مهندس و شهدای مقاومت درحالیکه بر دستان میلیونی منتقمان پایتخت تشیع شد با نماز ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب بدرقه گردید. حضور اعضای کتائب حزب الله عراق در مراسم تشییع شهید سلیمانی در تهران
خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

خروج هواپیمای تهران-ماهشهر از باند فرودگاه/ این حادثه مصدوم نداشت

صبح امروز هواپیمای شرکت کاسپین که قرار بود ماهشهر را به مقصد تهران ترک کند، از باند فرودگاه خارج شد! رویدادی که منجر به وارد آمدن خساراتی به هواپیما شد، اما آن گونه که گزارش‌ها نشان می‌دهد، خوش بختانه فرجام تلخی به دنبال نداشته است.