کد خبر: ۹۲۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
فرماندار شهرستان هرسین از طغیان رودخانه گاماسیاب و احتمال به زیرآب رفتن هشت روستای این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،امیر شاه‌آبادی روز دوشنبه افزود: در نتیجه بارش‌های سنگین شب گذشته و امروز، رودخانه گاماسیاب طغیان کرده و هشت روستای شهرستان در معرض سیل قرار گرفته‌اند. 

به گفته او، اگر بارش‌ باران و طغیان گاماسیاب ادامه پیدا کند، احتمال دارد که روستاهای «چم‌بطان علیا، گرگَوند، فراش، قلعه محمدعلی و چشمه بیگی از توابع بخش بیستون و چم حیدر، چم کبود و چم شاهی» از توابع بخش مرکزی هرسین به زیر آب بروند. 

شاه آبادی با بیان اینکه در حال بررسی و پیگیری برای تخلیه این روستاها هستیم، گفت: روستای چم‌بطان علیا بیشتر از سایر روستا در معرض سیل و غرق شدن است.

او تاکید کرد که با تمام توان در حال تلاش برای مقابله با سیل و کاهش خسارت‌های آن در شهرستان هستیم.

رود گاماسیاب از طولانی‌ترین رودخانه‌های ایران است که از 21 کیلومتری جنوب شرقی نهاوند در استان همدان سرچشمه می‌گیرد و پس از در آغوش کشیدن روان آب‌های ملایر، تویسرکان، اسدآباد و صحنه وارد شهرستان هرسین می شود.

گاماسیاب در ادامه راه، پس از یکی شدن با رود قره‌سو به سمت ایلام و خوزستان می رود و در نهایت در تالاب هورالعظیم آرام می گیرد.

نماینده استاندار راهی هرسین شد
هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه از صبح امروز برای هر شهرستان یک مسئول تعیین کرده و علیرضا تخت شاهی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان را به عنوان نماینده خود به شهرستان هرسین اعزام کرده تا آخرین وضعیت و مشکلات آن را بررسی، پیگیری و گزارش کند.

یک سامانه بارشی قوی از یکشنبه شب وارد آسمان استان کرمانشاه شده که سبب آبگرفتگی‌های و سیلاب گسترده در سطح استان و ریزش کوه در برخی محورهای اصلی شده است.

به گزارش سازمان هواشناسی، شدت بارش‌ها تا پایان روز دوشنبه ادامه دارد و تمرکز آن در شرق و جنوب شرقی استان از جمله شهرستان‌های هرسین، کنگاور، صحنه و سنقر است.

شهرستان هرسین با 85 هزار نفر جمعیت در 44 کیلومتری جنوب شرق کرمانشاه واقع شده است. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .