کد خبر: ۹۲۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
رئیس سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران در مورد تورهای پنجگانه نوروزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سعید اوحدی  با بیان اینکه تورهای نیم‌روزه تهرانگردی در نوروز از سوی سازمان فرهنگی و هنری ویژه گردشگران پایتخت در حال برگزاری است گفت:  این تورها با موضوعاتی همچون «تاریخ و تمدن»، «طبیعت گردی»، «تفریحی – ورزشی»، «علمی – فرهنگی» و «گردشگری انقلاب» در حال برگزاری است.

وی درتشریح تورهای پنج گانه با بیان اینکه در  تور «طبیعت گردی» بازدید نیم‌روزه از  باغ گیاه‌شناسی و دریاچه شهدای خلیج فارس را خواهیم داشت افزود: در این بخش  تور نیم‌روزه باغ پرندگان و باغ مینیاتوری و تور نیم‌روزه تهران امروز که شامل بازدید از پل طبیعت، بوستان آب و آتش، پل ابریشم، بوستان نوروز و گنبد مینا را طراحی کردیم.

اوحدی با بیان اینکه در حوزه  «تاریخ و تمدن» تورهای مختلفی در نظر گرفته شده است ادامه داد: در این حوزه  تور نیم‌روزه موزه‌گردی  برای بازدید از کاخ موزه گلستان یا موزه ملی، تور نیم‌روزه طهران قدیم که شامل بازدید از خانه موزه بازار، خانه موزه مدرس، بازارچه و حمام نواب، خانه مهرانگیز، خانه اوقات فراغت دبیرالملک، امامزاده یحیی و چنار ۹۰۰ ، تور نیم‌روزه شمیران گردی شامل امامزاده صالح(ع)، بازار تجریش، کاخ موزه سعدآباد یا نیاوران و جماران هست، در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: تور یک‌روزه ری گردی نیز شامل زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، بازار ری، آتشکده، برج طغرل، چشمه علی، ابن‌بابویه و بی‌بی شهربانو است و در تور یک‌روزه سه برج تهران  نیز که شامل برج میلاد، برج آزادی و برج طغرل و تور نیم‌روزه شهرک سینمایی نیز شامل شهرک سینمایی غزالی و برج آزادی است، که گردشگران می توانند از قسمت های مختلف دیدن کنند.

اوحدی با بیان اینکه تور تفریحی_ورزشی شامل تور نیم‌روزه بام تهران است که تفریحاتی همچون پیاده روی، تله‌کابین، تفریح در ایستگاه پنجم تله‌کابین توچال برای گردشگران در نظر گرفته شده است گفت: در تور موضوعی «علمی – فرهنگی»  نیز تور نیم‌روزه یار مهربان  که شامل بازدید از باغ کتاب تهران و تور نیم روزه دکتر لند نیز پیش بینی شده است.

رئیس سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران نیز در مورد تورهایی که با موضوع گردشگری انقلاب است  با بیان اینکه این تورها شامل تور نیم روزه جماران  که بازدید از حسینیه جماران و خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌شود، تور نیم‌روزه  اسطوره‌های انقلاب یک  که شامل بازدید از خانه موزه شهید بهشتی و خانه موزه شهید مطهری می‌شود  و همچنین تور "اسطوره‌های انقلاب 2 " که  شامل بازدید از  خانه موزه شهید چمران و خانه موزه شهید رجایی است، می‌شود.

وی با بیان اینکه  مسئولان تورها خدماتی همچون  بیمه گردشگری، وسیله نقلیه توریستی درون شهری، راهنما، پذیرایی میان وعده و ورودیه اماکن گردشگری  را ارائه خواهند داد گفت:گردشگران می توانند برای استفاده از این تورهای نیم و یک روزه با شماره تلفن ۸۸۴۴۸۱۵۰ تماس بگیرید.
منبع: ایسنا
برچسب ها: نوروز98 ، تهران ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.
آخرین اخبار