کد خبر: ۹۲۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
جشنواره میدانی ادبیات و هنرهای تجسمی که در شمال خیابان برادران مظفر و جنب سینما فلسطین برگزار می‌شود، فضایی است که در آن زمینه آشنایی و هرچه‌ بیشتر درگیرکردن مردم با ادبیات و هنرهای تجسمی فراهم شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، برگزاری سه جشنواره میدانی - موضوعی در سه میدانگاه شمالی،مرکزی و جنوبی تهران از برنامه‌های نوروزگاه ۹۸ است و هدف از برگزاری این جشنواره‌های میدانی،ایجاد فضایی برای حضور پویا و هدفمند شهروندان در میدان‌های پیاده شهری و افزایش سرزندگی اجتماعی و تعامل مدنی شهروندان است.

در جشنواره میدانی «باغ فردوس» که با موضوع «کودک‌، هنر و خانواده» برگزار می‌شود، کارگاه‌های متعدد فرهنگی، آموزشی و تفریحی برای کودکان و نوجوانان پیش‌بینی شده است. کودکان و نوجوانان با مشارکت در این رویدادها می‌توانند یک روز کامل را در کنار خانواده‌هایشان در فضای عمومی و در تعامل با سایر شرکت‌کنندگان سپری کنند.

جشنواره میدانی اقوام ایرانی که در طول تعطیلات نوروزی در ضلع شمال‌ شرقی میدان راه‌آهن برگزار می‌شود، فرصتی است برای شهروندان و مسافران نوروزی راه‌آهن که با جنبه‌های مختلف فرهنگی اقوام ایرانی همچون موسیقی محلی، صنایع دستی و اجراهای نمایشی از جمله خیمه‌شب‌بازی آشنا شوند.

اجرای موسیقی و حضور هنرمندان نامی کشور در میدانگاه ادبیات
میدانگاه ادبیات و هنرهای تجسمی نوروزگاه تهران از سوم فروردین ۹۸ کار خود را شروع کرده است. در این میدانگاه مجموعه‌ای از رویدادهای ادبی، هنری و فرهنگی با حضور جمعی از هنرمندان شناخته‌شده‌ داستان، شعر، موسیقی، سینما و هنرهای تجسمی برگزار می‌شود. داستان‌خوانی، شب شعر، اجرای نمایشی آثار داستانی، نمایش فیلم مستند، اجرای تجسمی صحنه‌هایی از آثار ادبی، چهره‌نگاری حجمی، اجرای موسیقی زنده، اجرای نقاشی زنده، مسابقه‌ عکاسی، پخش ویدئوآرت از جمله‌ این رویدادها هستند. برای کودکان نیز انواع بازی‌های خلاقانه، قصه‌گویی، شعرخوانی و اجرای موسیقی طراحی شده است. فعالیت این میدانگاه تا روز ۱۱ فروردین ادامه خواهد داشت و برگزارکنندگان و هنرمندان هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۰ پذیرای مهمانان خواهند بود.

 میدانگاه ادبیات و هنرهای تجسمی نوروزگاه تهران، در خیابان برادران مظفر (واقع در ضلع شرقی سینما فلسطین در خیابان آیت‌الله طالقانی) قرار دارد. حضور در این میدانگاه و استفاده از رویدادهای ادبی، هنری و فرهنگی آن برای همه شهروندان تهرانی و مهمانان نوروزی تهران آزاد و رایگان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

خدمات مترو پايتخت در سطح بين المللي است/ رو نمایی از تمبر بیست و چهارسالگي متروی تهران

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه گفت: سطح خدماتي كه مترو پايتخت طی ۲۴سال گذشته به شهروندان ارائه کرده در سطح بين المللي است.
موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

موضوع مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ و غیر قابل اغماض است

مقام معظم رهبری تاکید کردند: اگر مسمومیت دانش‌آموزان اثبات شود، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند.