کد خبر: ۹۲۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
پروژه نوسازی شهر تاریخی فرانسه با طرح اکولوژیکی مدرن ویژگی های تاریخی شهرهای اروپایی را با ویژگی های معاصر سازگار با محیط زیست ترکیب می کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، به لطف شرکت MVRDV، میراث جهانی تاریخی Bordeaux فرانسه در حال به روز رسانی زیست محیطی مدرن است. با همکاری استودیو معماری محلی Flint، معماران پروژه Ilot Queyries را که یک پروژه آزمایشی برای محله ای جدید است، معرفی کردند.

این پروژه ویژگی های تاریخی شهرهای اروپایی را با ویژگی های معاصر سازگار با محیط زیست ترکیب می کند. این طرح جامع چند منطوره و مستحکم نه تنها معماری مدرن و فضای سبز را فرا می خواند، بلکه شامل پنل های خورشیدی، سیستم آب یکپارچه، و بهینه سازی نور طبیعی در تمام ساختمان ها است.

محله 2.5 هکتاری Ilot Queyrise که در شرق رودخانه Garonne واقع شده است، منطقه کنار رودخانه را که دارای دید به آب و این شهر تاریخی است، به کار گرفته است. این طرح جامع شامل بیش از 300 آپارتمان، واحدهای تجاری، یک رستوران با پشت بام شیشه ای، و یک پارک عمومی بزرگ واقع در قلب محله شامل چمن، توسکا و توس است.

برای بهبود دید منطقه، تهویه طبیعی، و دسترسی به روشنایی روز، معماران نمای ساختمان را با زاویه 45 درجه طراحی کردند. زاویه ساختمان ها به این طرح یک زیبایی مدرن می بخشد. یک ساختمان برجسته در کنار رودخانه دارای نمای منحصر به فرد است که برای زیبایی بافت آن از سرامیک های متنوعی با تناژ طلایی استفاده می شود.

بنا به گفته بنیانگذار MVRDV، "برای طرح جامع Bastide Niel، ما شهر اروپایی را بر اساس ارزش های شهر تاریخی که دوستانه، مستحکم و متنوع است، و همچنین اهداف جدید مانند نور خورشید برای تمام ساختمان ها، حتی طبقه همکف، تأمین انرژی با پنل های خورشیدی، سیستم آب یکپارچه و فضاهای سبز بیشتر، به روز رسانی می کنیم.

مفهوم کاهش حجم در پروژه Ilot Queyries معرفی شده است که می تواند به عنوان یک پروژه آزمایشی از طرح جامع Bastide Niel تعبیر شود. کاهش حجم ویژگی های جدید را می پذیرد و اجازه می دهد تا با همسایگان خود سازگار شود و ارتفاع ساختمان های مجاور را تقلید کند.

نتیجه یک "Grande Dame” واقعی است که از خانه‌های شبیه پاویون به سمت الگوهای خانه‌سازی با باهمستان‌های پشتی (فضاهای باز پشتی) جسورانه گسترش پیدا می‌کند و تا جایی که فضا اجازه این کار را می دهد توسعه خواهد یافت، مانند کنار رودخانه Gronne که روبه‌روی بانک تاریخی سمت چپ قرار دارد”.

Ilot Queyries بخشی از طرح جامع بزرگتر ZAC Bastide Niel است که این طرح نیز توسط MVRDV طراحی شده است، و هدف آن توسعه مرکز شهر Bourdeaux با طرحی جذاب و سبزتر است. این پروژه در اواسط سال 2019 به اتمام خواهد رسید.

نوسازی شهر تاریخی فرانسه با طرح اکولوژیکی مدرن + عکس

نوسازی شهر تاریخی فرانسه با طرح اکولوژیکی مدرن + عکس

نوسازی شهر تاریخی فرانسه با طرح اکولوژیکی مدرن + عکس

نوسازی شهر تاریخی فرانسه با طرح اکولوژیکی مدرن + عکس

برچسب ها: اسکناس نو ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

نوسازی بافت فرسوده شاه کلید کنترل گرانی بازار مسکن

افزایش قیمت مسکن و نگرانی مردم برای تامین مسکن ارزان به عقیده کارشناسان تنها با یک راه حل امکانپذیر است ، و آن استفاده ازظرفیت بافت فرسوده است.
اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

اهمیت معماری سبز در گرو همت مدیریت شهری

کارشناس شهرسازی با اشاره به حمایت از پروژه های سبز، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با کمک شهرداری و محیط زیست می توانند تفاهم نامه ای را امضا کنند، تا بر اساس آن استفاده از منابع تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد .